Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy folyik pontosan egy...

Hogy folyik pontosan egy emelt angol szóbeli felelet?

Figyelt kérdés

Mármint, hogy:


1. rész: Miután kihúztam a témakört, a vizsgáztató kérdéseket tesz fel. Ezekre mennyire hosszan kell válaszolni? Tudom, hogy nem kétszavas meg egymondatos válaszokat várnak, csak nagyon bele kell merülni a témákba?


2. rész: A vitát a vizsgáztató kezdi? Nagyon szigorúan betartják, hogy minimum 5-6 érv kell? És ezekről milyen hosszan kell beszélni? A vizsgáztató érvére reagálni kell, és egyúttal egy új érvet beletenni? Meg gondolom, kettő között sokat nem gondolkozhatok.


3. rész: Miután végeztem a két kép elemzésével, elmondtam az adott témá(k)ról amit tudtam, és a tanár kérdez még, az pontlevonással jár?


És úgy általánosságban, ha kicsit akadozom (mert néha nehezen jönnek a szavak), számíthatok jó pontra?


Előre köszönöm!:)



2015. jún. 3. 20:32
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Nem kell túl hosszan, 2-3 mondat/kérdés.

2. Ő kezdi, te érvelsz, mindegy, hogy mellette vagy ellene, a lényeg, hogy jól, nyelvtanilag helyesen, érthetően.

3. Abban az esetben, ha nagyon elakadsz, de protokoll-szerűen kötelező kérdéseket feltennie, ettől ne ijedj meg.

~ Ha kicsit, akkor nem igazán, próbálj meg picit lassabban beszélni, úgy nem olyan feltűnő :D Sok sikert!

2015. jún. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!