Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű szóbeli földrajz...

Emelt szintű szóbeli földrajz érettségi mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Holnap után megyek, de mivel nem voltam még szóbelim, eléggé félek tőle. Mennyire nehéz összehozni 80-85%-ot legalább, ha tanultam rá és ott lesz az atlasz segítségnek? A két tételnek együtt kell kb. 15 percnek lennie vagy külön-külön? Hogyan lesznek megadva a tételek? Olyanok, mint például az Európai Unió, lemezmozgások, a Távol-Kelet gazdasága? Vagy ennél összetettebb kérdések lesznek? Vagy ugyanaz lesz rajta, mint ami témaköröket megadtak, mint "a kőzetlemez-mozgások következményei, a hegységképződés és a hegységrendszerek"?

2014. jún. 4. 19:39
1 2
 1/16 anonim válasza:
én ma megyek szóbelizni, nagyon félek tőle már, de majd írok, hogy mi volt...... amúgy lehet hogy csak én parázom túl a dolgot, mert egyébként én egy nagyon izgulós típus vagyok és reggel óta nagyon szarul is vagyok, pedig ennyire nem szoktam parázni de most konkrétan minden bajom van :( én se tudom, hogy hogy lesznek ezek a témakörök de remélem nem fogják túlbonyolítani vagyis nagyon remélem :)
2014. jún. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
30 perc a felkészülési idő és 20 perc alatt kell elmondani az A/B részét ennyi fix. Én is parázok, de van atlasz, lesz forrás, abból meg össze lehet kukázni 70 körüli százalékot ha jófej a bizottság meg a kérdező tanárok. :D
2014. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Plusz ha van egy kis tudás mögötte simán meglehet a 80%. Ha országot kérdeznek megnézed az atlaszba mit bányásznak, milyen ipar épül rá, megnézed ennek és ennek a városnak mi a jellemző ipara, közúthálózatot tudsz nézni. Az atlaszba minden benne van. :D
2014. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én leginkább attól félek, hogy valami csillagászati témát húzok, vagy a Naprendszert, mert arról gőzöm nincs, mindig utáltam ezt a részt. És ezt az atlaszból se tudom kinézni.
2014. jún. 5. 13:58
 5/16 anonim válasza:
Aki volt már szóbelin az tudna mondani konkrét tételcímeket?
2014. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Szmotyi1995 válasza:
Engem is érdekelne, nekem szerdán lesz a szóbeli..
2014. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szotyi, kettő boríték tartalmát ismerem:


A hideg éghajlati övezet és India gazdasága.

A vulkánosság és a régiók eltérő gazdasági fejlettsége.


Én az előbbit húztam, ehhez volt két statisztika India, az USA, Japán, Kína, Nagy-Britannia és Németország GDP növekedésének üteméről 1995 és 2005 (vagy 2002, már emlékszem pontosan) között, és egy másik, ahol a mezőgazdaság, ipar, szolgáltatás és idegenformalom (ha jól emlékszem) bevétele, az ország ebből származó haszna volt megadva. Ezeket kellett összehasonlítani, és India társadalmi-gazdasági szerkezetéről írni (kasztrendszer, népszaporulat, eltérő anyagi helyzet a lakosságban, export-import, nyersanyagok meg hasonlók). A hideg éghajlati övet meg jellemezni kellett, és példát mondani rá, hogy milyen emberi tevékenység van ezen az éghajlaton (nekem erről csak a kutatóállomás jutott eszembe). Ez volt a 6. tétel.


De nem egy mondat lesz a tétel, 3-4 rövid kérdésből fog állni az A és a B is.


Remélem, segítettem valamit. A vulkánosról nem tudok mit mondani, mert csak annyit láttam, hogy az utánam következő azt húzta, azt hiszem az volt az 5. tétel. Nem tudom, hogy sorban vannak-e, de a 6., amit húztam, az a közepe felé volt és én voltam az első a sorban, a vulkános pedig jobbról eggyel előtte volt kirakva.

2014. jún. 7. 02:07
 8/16 A kérdező kommentje:
És egybe lesznek rakva, nem külön van A és B, egy boríték és benne a két tétel. Én mondjuk jobban örültem volna, ha külön van, Japán
2014. jún. 7. 02:13
 9/16 A kérdező kommentje:

vagy Kína gazdaságát húzom és ehhez mondjuk a lemeztektonikát.

De a Távol-Keleti országok, főleg Japán, Kína és a kis tigrisek, ezek biztosan benne lesznek még, meg Dél-Amerika és Észak-Amerika gazdasága, Magyarország természetföldrajza. Ezek minden évben benne vannak.

2014. jún. 7. 02:19
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja, igen, meg az éghajlathoz volt egy havi csapadékeloszlási táblázat, de az az atlaszban is benne van.
2014. jún. 7. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!