Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire van kereslet és...

Naxi kérdése:

Mennyire van kereslet és szükség manapság Magyar és Rajz szakos tanárokra?

Figyelt kérdés

Régen tervezgetem azt, hogy középiskolai tanár leszek! De kétségeim vannak afelől, hogy a tárgyak amelyek engem érdekelnek, azokra nem igazán van szükség. Most végzek egy másik szakmával középiskola után, és újra felmerült benne, hogy csak bele kellene vágni, hogy azt csináljam amit szeretnék! Mit gondoltok, könnyen kapnák ezekkel a tárgyakkal állást a középiskolákban, vagy túltengés van az ilyen szakos tanárokból?

Esetleg szakmabeliekkel szívesen beszélgetnék ha van kedvük és idejük!



2015. jún. 4. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a közoktatásban tanárhiány van, mivel manapság senki de senki nem megy tanárnak, vagy aki mégis az is külföldre megy tesitanárnak meg edzőnek, szóval nagyon fognak neked örülni. Sok sikert hozzá, nem egyszerű magyart tanítani, mert sokan utálják.
2015. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!

Lehet igazad van, és tényleg hiány van! Ugyanis a korosztályom akik válthatnák a már nyugdíjba vágyó idősebb tanárokat, nem igazán érdeklődnek sem a tanári pálya sem az irodalom iránt... és valóban nehéz lesz megszerettetni velük! Viszont én is voltam diák, nem is olyan rég, és vannak ötleteim amitől az egyik kedvenc órájuk lehetne! :)

2015. jún. 4. 19:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban a reál szakos tanároknál van hiány, de ez a szakpárosítás is jó lehet, legalábbis nem szaladgál ilyenből nagyon sok. Sok sikert, szurkolok! :)
2015. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy tanárhiány van, csak nem magyartanárból. Mindenki magyar meg történelemtanár akar lenni. Reál tanárokból van hiány, matek, kémia, fizika...


Nézegess végig néhány iskola tanári karját. Sokszor kiírják, hogy mi a végzettsége, mit tanít.

2015. jún. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valóban nem lehet sok ebből a párosításból! Tudom, hogy a reál szakos tanárokra mindig van kereslet, főleg a jó tanárokra, no meg az idegennyelv szakosokra is van kereslet! Viszont őszintén bevallom sose mentek a reál tárgyak! Idegen nyelvből Angolt és Oroszt tanultam, de csak az Angol ami megy közép szinten!

Másrészt, köszönöm a biztatást! :)

2015. jún. 4. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:

A nyelvek természetesen jók. A helyedben az angolra ráfeküdnék, angol tanárra is mindig lesz kereslet. Sőt manapság az orosz is kezd egyre divatosabb lenni, annak is van jövője. Csak ügye rendszerváltáskor gyakorlatilag megszüntették az oroszképzést, az addigi orosztanárokat vagy nyugdíjazták, vagy átképezték németre... hosszú történet.

Ma meg gyakorlatilag nincs orosztanár, mert 25 év alatt ezt is lerombolták.

2015. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy oroszt csak 2 évig tanítottak, az idő alatt csak olvasni, tanultam meg igazából, no meg pár szót... így fordítani sem igazán tudok! Angollal viszont nem állok hadilábon, az jól megy! Azonban nem érdekel! Szóval ha azt választanám, nem sokkal lenne másabb mint most! A matek meg úgyszint nem érdekel, főleg azért sem mert hadilábon állok vele!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2015. jún. 4. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!