Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni olyan szinten rajzolni hogy pénzt is kereshessek a képeimmel?

Figyelt kérdés

2015. máj. 8. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Ez nagyon változó. Vannak emberek, akik pár hónap után klasszisokkal jobbak, mint egy csomó egész tűrhetően kereső grafikus. S elég sokféleképpen lehet pénzt keresni. Én nem is tudok rajzolni (bár tanulgatok, tanulgatok), de volt már, hogy összedobtam valamit egy óra alatt (ami nem kép volt, csak egy design, egy apró rajzocska. annyira nem voltam vele elégedett), s 300 dollárt kaptam érte. Biztos vagyok benne, hogy vannak a devArton extrém bénák, akik 10 dollárért el is adják a commission rajzocskáikat... Miközben az USA egy városkájában egy fiatal festő egy hamburgert kap egy csinos apró képéért, egyes fiatal gyerekek pedig napi 100 rajzot és 12 vázlatot rajzolnak egérrel egy Flash programban szerepjáték és hasonlók kapcsán, de valami extrém profin, csak úgy.


Gondolom, normál festményekre vagy más technikával készült, de rendes és fizikai képekre gondoltál. Erről sajnos nincs információm.


Ja, a szükséges időnél az is bejön, hogy milyen fakta képeket akarsz készíteni. A legtöbben ugyan megtanulják a rendes, realista ábrázolás alapjait, Picasso és úgy kezdte... De vannak művészek, akik érdekes világokat hoznak létre s nem is igazán tudnak "rendesen" rajzolni, de amit csinálnak, az jó. Ihletettek, s akár a technikájuk sem nagy szám, de fantáziadús, amit összehoznak és gondolom, vannak köztük sikeresek.

Annak pedig nincs határa, miért nem tudnak odalenni egyesek, sokunk nem érti, hogy némely túlságosan minimalista alkotás miért érhet többet, mint életünk munkája 2000-szer. Amikor szinte bármi eredetibb és szebb nála. De ez már messzire vezet.


Remélem, konkrétabb választ is kapsz valakitől.

2015. máj. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Erre születni kell.
2015. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!