Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyarosok! Ti a "A...

Emelt magyarosok! Ti a "A pragmatikai ismeretek alkalmazása mindennapi szövegek megértésében és alkotásában " című tételbe miket vettetek bele?

Figyelt kérdés
Semmilyen anyagot nem találtam ehhez a témához sem az interneten,sem könyvekben.
2015. jún. 7. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ugyan nem vagyok emelt magyaros, de a 3. találat talán figyelemre méltó.

2015. jún. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen,helyesbítek,ezt az egy fájlt én is megtaláltam,de ez szerintem nem teljesen elég,és kicsit zavaros is.

Köszönöm azért,ment a zöld!:)

2015. jún. 7. 00:29
 3/8 anonim válasza:
én is emelt magyarozom és nekem sincs meg ez a tétel. én sem találtam róla semmit
2015. jún. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van mozaikos nyelvtankönyved, akkor azok közül a 9-es, 161. oldal, ismeretek az emelt szintű érettségihez rész :) Nekünk a tanár mondta, hogy csak ennyit kell tudni róla.

Megkérdezhetem, hogy sikerült az írásbelid?:)

2015. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
3 vagyok, úgy keress rá, hogy beszédaktus-elméletek
2015. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia, magyar szakos egyetemista vagyok.


beszédaktus-elmélet, megnyilatkozás mint cselekvés, John Austin, Saussure, esetleg Grice - ezekre keress rá


ha tankönyv kell, könyvtárban biztos megvan a Kiefer Ferenc szerkesztette Magyar nyelv c. tankönyv, abban van pragmatika fejezet (esetleg szövegtan, jelentéstan, szemantika stb. címszavaknál is kereshető), de mondjuk onnan lehet, hogy nehezen tudod kiszűrni a dolgokat.


Ebből már nekem is kellett érettségiznem, és én ezt húztam élesben. De amúgy ez egyetemi anyag, és elég gáz, hogy kérdezik.

2015. jún. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A Tetten ért szavak c. részen rágd át magad:


[link]



Remélem, segítettem.

2015. jún. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:) Szerencsére nem ezt a tételt húztam.
2015. jún. 15. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!