Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nincs kedvem tanulni. Meggyőzn...

Nincs kedvem tanulni. Meggyőznétek, hogy muszáj, és hogy ne legyek lusta?

Figyelt kérdés
Köszi:)
2010. febr. 27. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
tanulják vagy nem nézheted a barátok köztöt! nahh, használt?:P
2010. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg tanulj, mert szeretnél az utcán sárga mellényben söprögetni?

Igaz az is munka, ne de ha most neki állsz tanulni, többre viheted!

Egy jó munkahely-jó autó- lakás hmmm:)

2010. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktam nézni a barátok köztöt.. de egy jó autó és lakás tényleg jó lenne. :) Meg az is jó, ha jól sikerül a dolgozatom... akkor büszke vagyok magamra, hogy nem voltam lusta megtnaulni, de msot valahogy sehogy sem visz rá a lélek. :)
2010. febr. 27. 19:54
 4/9 anonim válasza:
97%
Ha nem tanulsz később kellemetlen helyzetbe kerülhetsz ha pl nemtudod h xy ki volt vagy akármi. Ha tanulsz, nemleszel tirpák:D Ha nem tanulsz lusta vagy, lehet h csak épp egyik hétvégén érzed így, de megszokássá válhat h ááá majd hooolnaaap és akkor sose fogsz nekilátni és hülye maradsz, nemlesz érettségid, anélkül meg semmire sem mész:) Nemtudom fiú vagy-e vagy lány, de pl plusz jópont nálam, ha egy fiú jól tanul, vagy fordítva is igaz lehet, gáz ha szarok a jegyeid! őőő miket irjak még..:D Csinálj időbeosztást h ettől eddig tanulsz, utána meg msnmeg gyakorikérdések meg cigikávékólatévépihiséta akármi...hmmm én pl mindig úgy kezdek el tanulni pedig énsem nagyon szívesen ülök neki, de ált. akkor vagyok lusta hozzá amikor rendetlenség van, szóval előtte kitakarítok és a rend láttán megjön a kedvem a tanuláshoz, nagyon fura de így van:O :D Hát ennyi :D ;)
2010. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Menjél be anyukádékhoz és meséld el, hogy lusta vagy, aztán nagy tisztelettel és alázattal kérjél tőlük két nagy pofont. :D:D:D


Egyébként én is iszonyat lusta tudok lenni, és nem tudom, mi a megoldás, valahogy azért utolsó pillanatban mindig ráerőszakolom magam a tanulnivalóra. Nézegesd a tananyagot, hátha találsz benne valami érdekeset. :)

Sok sikert!

2010. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Találj egy célt magadnak az életben. Mit szeretnél csinálni, tenni. Amiért érdemes élni. Ez ne a pénz ház, autó legyen. Hanem hogy mivel szeretnél foglalkozni, jobbá tenni a körülötted levő világot. Ilyet mindenki talál magának. Mert az élet nem csak pihenésről szól, meg bulizásról, meg is unnánk, ha úgy lenne. Ekkor a tanulás nem muszáj lesz, hanem eszköz a célod elérése érdekében. És ekkor sokkal nagyobb erőd lesz hozzá. Hogy ha majd dolgozol munkád ne csak fáradtságot jelentsen, hanem szívvel csináld azt. Mert ez a boldogságod forrása is lehet, hogy tudod valami fontosat csinálsz. Valamit adsz az embereknek, és ez jó.


Mondjuk pl. embereket gyógyítani, embereken segíteni.

Vagy a saját környezetünk fejlődésért tenni valamit.

Vagy azért, hogy lakókörnyezetünk szebb tisztább, élhetőbb legyen.

Vagy mondjuk szép, hasznos maradandó dolgokat alkotni.

Vagy tanítani, nevelni és ezzel átadni valamit másoknak, formálni az embereket, azért hogy jobb legyen a világ.

Vagy bűnözőken segíteni, hogy ha kiszabadulnak, ne újabb bűntényeket kövessenek el.

Mit tudom én, a lényeg, hogy azzal épüljön a világ. Ez téged is jó érzéssel fog eltölteni.


És bármilyen szakmának nemes célja van, ha belegondolsz.

Egy buszsofőr által pl. emberek találkoznak egymással, családok és szerelmek.

A tanárok, azzal, hogy mit adnak át a diákoknak meghatározzák, hogy milyen lesz az új világ, akkor, ha tanítványaik megnőnek.

A kertész, mezőgazdasági munkás által lesz étel az asztalunkon, vagy általuk tudunk virágot adni a szerelmünknek. De a természet őrzői is egyben, akiknek pl. meg kell őrizni földjeik termőképességét, stb.

Vagy vannak akik azon fáradoznak, hogy településeinket megmentsék a kiáradó folyók elől.


Szóval, te milyen világot szeretnél magad előtt látni?

Merre szeretnéd hogy változzon a világ?

Milyen az életszemléleted?

Mik a céljaid?

Melyik az a területe a világnak, ahol küldetésed van hogy munkálkodj rajta?

Melyik az a rész, ahol elengedhetetlenül szüksége van rád a világnak?

2010. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 czibles ***** válasza:
20%

ha nem akarsz ne tanulj. majd kialakul (jobb esetben), hogy mely tárgyak érdekelnek, és azokat sokkal szivesebben és könnyebben tanulod. csak vigyázz, hogy a többiből azért ne bukj meg.

0 tanulással el lehet jutni érettségiig. sőt még az érettségit is meglehet írni 0 tanulással egy 3asra (legalábbis a kisérettségit, amit meg azóta tanultunk az meg friss anyag, tehát arra még jobban fogok emlékezni). persze azért órákon oda kell figyelni.

ja és 400+ ponttal számolok tovább tanulás terén.

érettségi duplázása, emelt érettségi, nyelvvizsga.

és csak az emelt tárgyamra tanulok. (matek)

2010. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig is állandóan tanulok, így 35 évesen, holott már jó ideje nem vagyok iskolás. Mindazonáltal mindig vannak érdekes dolgok az életben, amiket érdemesnek tartok a tanulásra. Pl nyelveket. Ez hasznos. Néha a gitártudásomat csiszolgatom, a napokban tanultam éppen a Bossa Novát. Nem könnyű, és nem lesz belőle hasznom, hiszen már nem zenélek aktívan, ennek ellenére tudnom KELL!!


És úgy néz ki, nyáron, ha az anyagiak is megengedik elkezdem a zongorát tanulni. 35 évesen! Tudom, hogy így nem leszek virtuóz, de nekem jól fog esni, ha azon is tudok klimpírozni.


Nehogy azt hidd, hogy azért, mert valaki kikerült az iskolapadból nem kell többé tanulnia. Bizony, nap mint nap újat kell tanulnunk, csak éppen lehet, hogy munka közben. Nincs lecke, nincs házi feladat, csak feladat. Amit vagy megtanulsz, vagy repülsz, mert nem tudod elvégezni a munkádat.


Úgyhogy el kell keserítselek, de hacsak nem kukásnak készülsz, bizony szoktasd magad a gondolathoz, hogy egész életedben tanulni fogsz. Nem olyan rossz dolog az. Az új technikát is folyamatosan tanuljuk. Újabb és újabb kütyük, telefonok, e-könyv olvasók jelennek meg, ezek kezelését is tanulni kell, és tanulod is, csak éppen nem fogod fel annak. És úgy néz ki, ez a trend exponenciálisan növekszik.


Tehát a jövőben is lesz mint tanulnunk bőven. Sőt, egyre több lesz.

2010. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd be ezt a lejátszási listát:

http://www.youtube.com/watch?v=0wutKVitWCA

Vegyél egy mély levegőt és kezdd el. Próbálj meg túlesni rajta.

2014. jan. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!