Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Grafikusként hol és milyen...

Grafikusként hol és milyen esélyekkel tudnék elhelyezkedni Magyarországon, és nagyjából mennyit keresnék vele?

Figyelt kérdés

Érettségi után OKJ-s képzésre megyek. Eddig a gépi forgácsoló, CNC gépkezelő, CNC esztergályos (ilyesmik) voltak kinézve, de ezek inkább azért voltak szimpatikusak, mert jól lehet velük keresni. Mostanában viszont megingott a magabiztosságom, mert jobban belegondolva tényleg csak a pénz motiválna (vagy még az sem) munkavégzés közben, végtelenül elunnám magam egy ilyen munka mellett, úgy érzem. Nem illene hozzám. Van viszont OKJ-s alkalmazott grafikus képzés is (ez a másik, amin most erősen gondolkodom). Művészeti suliba jártam, van érzékem az ilyesmihez (rajzos osztály, emelt számú szabadkézi rajz, stb.), de ezzel az a gond, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nem halok éhen a hónap végére. Szívesen csinálnám pedig, mondjuk egy könyvkiadónál borítóterveket és hasonlókat készíteni lenne kedvem, szerintem élvezettel csinálnám, de rengeteg helyen olvasom, hogy Magyarországon erre nincs kereslet. Félek, hogy évekig nem találnék munkát, pedig szívesen csinálnám. Külföldön nincsenek kapcsolataim, így félek egyedül kiutazni (ott bezzeg lenne munka).


Nos, most, hogy nagyjából felvázoltam, mi van a fejemben, érdeklődnék tőletek, hogy itthon milyen jövő vár egy grafikusra? Külföldre nem merek kimenni az előbb leírtak miatt, habár valószínűleg jobban járnék. Ha ezt a CNC-s dolgot kell választanom végül, pénz meg munka az lesz, de nem valószínű, hogy megszeretem annyira, hogy élvezet legyen bejárni dolgozni.



2015. jún. 7. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Nincs nagy igény a grafikusokra, sokat nem keresnek. Inkább legyél CNC-s, az tutibb. Én most gondolkozom, hogy átképzem magam, mert nincs munka.

Ha profi vagy grafikából akkor lehet esélyed, az hogy tudsz csinálni egy plakátot vagy tudsz rajzolni az édes kevés...

Rajz tudás meg főleg kevés helyre kell, inkább DTP operátorként lehet elhelyezkedni nyomdában, azzal olyan 100 és 130 ezer körül tudsz keresni.

2015. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!