Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem szóbelire érdemes...

Történelem szóbelire érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

sziasztok!


1 hét van még a szóbeli felkészülésből és eddig nemigen vettem könyvet a kezembe... elhatároztam hogy ebben az 1 hétben megváltom a világot :DD

Úgy tervezném hogy magyart meg infót tanulnék amiktől jobban tartok és a törit max 1x átolvasnám.

Szerintetek így felkészületlenül történelemből lelehet felelni? 2 es lett az írásbelim. Nem vagyok nagyravágyó, nem hibátlanra akarok felelni, csak hogy meglegyen az érettségi :D Azért gondoltam a történelemre mert ott több segítséget kapunk mint pl atlaszhasználat + források képekkel.. és ezekből gondoltam hogy majd összehozok annyit hogy meglegyen. Az ilyen szövegekkel (forrásokkal) nincsenek bajaim, kitudom szedni a lényeget.

szerintetek mennyire nehéz a történelem szóbeli? többiről is írhattok vélemény. Én leginkább magyartól félek mert ott tényleg tudni kell azt amit kérdeznek, és nincsenek segédeszközök a szöveggyűjteményen kívül.


2015. jún. 8. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

"és eddig nemigen vettem könyvet a kezembe"


Húha, de azért még megismered a tankönyveidet? Rosszabb esetben, ha nem találnád, akkor menj el oda, ahol nagyon sok könyv található, tudod, könyvtárnak hívják.


"Úgy tervezném hogy magyart meg infót tanulnék"


Senki sem fog visszatartani ebben.

2015. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

persze, lehet most szitkozódni, de nem hiszem hogy én lennék az egyetlen aki ugyanígy áll hozzá :D

tudom hogy nem helyes, de nem a kitűnőre hajtok :D De ez mindenkinél más.

Az meg hogy lusta vagyok a tanuláshoz, az még nem azt jelenti hogy hülye lennék.. még mielőtt próbálod itt megmagyarázni hogy mi is az a könyvtár.. :)

2015. jún. 8. 23:13
 3/6 anonim válasza:
Elmondom neked a a középszintű töri szóbeli a pite. Ha valaki azon megbukik, az segg hülye, de kajak :D
2015. jún. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy hét alatt bőven fel lehet készülni a szóbelikre, nem tudom mit vagy úgy oda.. Akár még több tárgyból is, nem csak 3..
2015. jún. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Múlt éven én is kb egy héttel a szóbeli előtt kezdtem készülni mindenre, és meglepően jól sikerült minden. Ráadásul abban az egy hétben sem tanultam agyon magam.
2015. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alap esetben azt mondanám, hogy megoldható a forrásokból. De mivel te az írásbelit kettesre oldottad meg, ami kb szövegértés, ezért a tanulást javasolnám.
2015. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!