Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem tanulok semmit irodalom...

Akomata kérdése:

Ha nem tanulok semmit irodalom érettségire mennyi esélyem van át menni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy életrajzrol kell beszélni, és verset elemezni. A vers elemzés az menni fog, de elkéstem az irodalomra tanulással, hogy látjátok ha egy átlagos vers elemzést elmondok meg adhatják a 2-est?

2015. jún. 14. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az életrajz az általában benne van az atlaszban,legalábbis annyi amennyit tudnod kell. Nem a költő életét kell elmesélned,hanem a tételhez kapcsolódó életszakaszát inkább időben és korban kell elhelyezned és kicsit beszélned az adott stílusirányzatról.

Ha például költőt húzol ki akkor az persze jó ha elemzed a versét,de nem csak költők vannak a tételekben,hanem regények,novellák is amelyeknek a tartalmát-szerkezetét nem árt tudni.

0 tudással is átlehet menni rajta ha szerencsés vagy,de szerintem van 1-2 húzosabb tétel amit nem árt ha azért átolvasol,hogy legyen valami fogalmad róla.


A minimum pont pedig azthiszem 5-6 pont,annyit csak össze fogsz rizsázni,de azért olvasgasd a tételeket és meg lesz :)

2015. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akkor tanuld meg a nyelvtant, azzal is át tudsz menni. Együtt értékelik a kettőt.
2015. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!