Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy hogy magyar...

Csak én érzem úgy hogy magyar érettségire kellett volna készülnöm és törire nem?

Figyelt kérdés
Nevetségesen könnyű volt a történelem érettségi...

2015. máj. 6. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarra mégis mit lehet készülni? :D
2015. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg örülj neki, ha jól sikerült. Egyszer az a baj, hogy nehéz, utána meg az, hogy könnyű. Döntsétek már el!
2015. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hogyan készültél volna magyarra?

Én gyakoroltam szövegértéseket, mindet idő előtt befejeztem, mindet 20-30 pont között, és mindig írtam minden feladathoz (ha nem is jót, valami választ csak kikövetkeztettem)

Na érettségin kevés volt erre az idő, csak 1x tudtam végig olvasni a szöveget (gyakorlásnál általában 2x is sikerült), feladatokat sem tudtam befejezni egytől az egyik, pár kérdés tiszta zavaros volt.

Érvelésnél csak bevezetés és a befejezés formai alakját, szerkezetét kell megtanulni.(1 óra sem kell hozzá)

Műelemzésnél is a bevezetést, az 5 műfaji szempontot,(én +2-t is megtanultam, a műfaji kritériumok és a jelképek elemzési formáját) ez is 1-2 órás dolog.

Tehát az utolsó éves iskolában való gyakorlással készültem 3 órát - amit nem neveznék tanulásnak ebben az esetben.

Verselemzésről és vers összehasonlításról nem tudok nyilatkozni, de merőben ezek sem ölelhetnek fel egy áttanult napnál többet.


Törinek meg inkább örülnöd kéne hogy könnyű volt, mivel végtelen mennyiségű időt lehet tanulni, hogy mindent tudj, de az átismétléshez is legalább 1-2nap (ha év közben tanultál is). Ezt viszont készülés nélkül is lehetett hozni kettesre, háttértudással meg a 3-as 4-es is sima!

2015. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
egy szövegértést sem csináltam meg....
2015. máj. 6. 11:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Töri nem volt vészes ! Bár volt 1-2 fhos feladat.:S

Az igaz-hamis hogy volt szerintetek (vallásgyakorlat) ?

Sztem: I,H,I,I De ugy érzem, hogy jó ha 1 pontom lesz.:/

2015. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
az szerintem nem volt nehéz, a forrásban minden benne volt
2015. máj. 6. 12:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Ott az igaz-hamisnál mik is voltak a kérdések?
2015. máj. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Korábbi töriérettségikben is benne voltak az adatok a szövegben/képekben. Csak egy általános tudás kell az adott korról, és már tudsz írni róla. Nem is tudom, ennél nehezebb mégis hogy lehetne a töriérettségi? Ha lett volna 20 fogalom, 30 évszám, meg 40 név, amit meg kell magyarázni/kapcsolni hozzá egy dolgot, akkor oké, abba belebuktam volna, de se nem így volt sose.

A magyarra tényleg nem lehetett tudatosan készülni. Maximum a kötelező olvasmányok listáját, meg rövid olvasónaplókat volt értelme olvasgatni, azon kívül a magyar érettségi csak az eszmei tudásodat méri fel, "ne légy hülye"-t meg nem lehet könyvből tanulni.

2015. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7: Könnyet. nehezebbet.:D

De sztem I,H,I,I volt. Szted ?

2015. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

szerintem H-H-I-I


az első nem az volt hogy szabad vallásgyakorlatot eredményezett?


csak lutheránus és evangélikus között lehetett választani, más vallásokat nem lehetett felvenni

2015. máj. 6. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!