Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli érettségi pontozás?...

Brock kérdése:

Szóbeli érettségi pontozás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Holnap fogok szóbelizni. Töri tanárunk mondta, hogy mennyit kell minimum elérni, hogyan pontoznak stb. de Én már elfelejtettem.

Pl. magyarból 44 pontom lett írásbelin. Szóbelin hány pontot kell minimum elérnem? Az elért pontot pedig hozzáadják az írásbelis pontomhoz?

Maga a szóbeli mennyire nehéz? Én úgy érzem megtettem mindent, de van pár tétel, ami nem igazán megy pl. Balassit és Berzsenyit egyszerűen keverem.

Azt mondta magyar tanárunk, hogy szöveggyűjteményt ők biztosítanak, de nekünk kell a megfelelőt kiválasztani. Ha nem tudjuk, hogy melyikbe van az a mű, ami nekünk kell (tehát hányadik osztályos könyvbe), akkor pontlevonást kapunk. Ez igaz? Ilyenkor hány pontot vonnak le?



2015. jún. 15. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összpotszámnak meg kell lennie 25%-nak. Ez magyar esetében 37,5 pont lenne, tehát neked elég a 12,5%-ot teljesítened hogy értékelhető legyen azaz 7 pont(6,25ről kerekítve). Viszont ha 16 pontot elérsz, akkor már 40% és megvan a 3-as.

Szerintem a használandó szöveggyüjteményt meg fogják mondani.

2015. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogy a bánatba kapnál ilyenért pontlevonást? Elképzelhetetlen. Te írtad ki a másik kérdést is ezzel kapcsolatban?
2015. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!