Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra, ha nehezen megy?

Figyelt kérdés

Most még viszonylag időben kapcsoltam, hogy ideje lenne jobban belehúzni, mivel még nagyjából 4 hónap van a vizsgáig. Viszont amikor meglátom, hogy mennyi mindent meg kell jegyezni, teljesen elmegy a kedvem az egésztől, hiába szeretem, amit tanulok. Akárhányszor elkezdek tanulni, belefáradok, ennyi mindent nem tudok megjegyezni. Túlságosan alaposan akarom megtanulni és elmegy egy csomó idő azzal, hogy lényegében a több oldalas tételeket szószerint akarom bemagolni. Nem tudom, mennyire érthetően fogalmaztam meg a problémámat, de mindig is gondom volt ezzel. Nem tudok egy rendes vázlatot készíteni sem, mert ugye az lenne a lényege, hogy címszavakat ír le az ember, de én ezt is csak túlbonyolítom és minden apróságot lejegyzek, amivel megint nem jutok előrébb, mert így is több oldalas lesz a jegyzet. :D

Ha valami jó módszert tudtok tanácsolni erre a problémára, azt nagyon megköszönném.


2015. jún. 15. 20:03
 1/1 anonim válasza:
A címszavas dolog szerintem teljesen felesleges. Én mindig mindent kijegyzetelek (logikusan,áttekinthetően, egyszínű tollal, sose használok kihúzót, gyöngy betűkkel). Sok idő és munka a jegyzetelés, de rengeteget lehet belőle tanulni. Történelemből a személyneveket, földrajzi neveket, fogalmakat mindig NAGYBETŰVEL írom, így kitűnik a szövegből, de mégsem lesz egy színes dzsungel. Matematikából a definíciókat és a házi feladatot mindig tollal írom, a feladatokat az órán ceruzával oldom meg, ha valami lényeges, azt sárga ceruzával húzom alá. Geometriából mikor rengeteg tétel, definíció volt, akkor kártyákra írtam őket ki. Mindig fontos, hogy az ember ha felmond magának egy ki részt, akkor ha nem tudja mi következik akkor először gondolkozzon rajta, és ne nézze meg rögtön, a választ. Ha vagy öt percen keresztül gondolkozol, hogy most mi jöhet, mi lehet a válasz, és eszedbe jut (nem mindig), akkor az legközelebb is menni fog. És még valami: HIGGY BENNE, hogy sikerülni fog, szóba se kerüljön, az, hogy nem megy. Számítógépet, telefont, egy kütyüt ne vegyél elő. Rejtsd el, és ha mindent tudsz akkor vedd csak elő. Lehetőleg ne hallgass zenét ne firkálj, hanem összpontosíts a tanulásra. Sok sikert! :)
2015. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!