Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy érettségi...

Hogyan zajlik egy érettségi szóbeli? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Középszintű infóból megyek szóbelizni, mennyi tudás kell egy tételhez, hogy kitöltsem a 10 percet? Hagynak időt kidolgozni? Tudom, hogy tanárfüggő, de a lehúzásra mennek vagy inkább hagyják, hogy elmondjam azt amit tudok?

2015. jún. 17. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell kitöltened a 10 percet.. szimplán 10 perced van rá, hogy befejezd a tételt. Ha túllépsz rajta, megállítanak.
2015. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én 10-ben voltam előrehozott érettségizni. 98 pontos írásbeli és maxpontos szóbeli.

Szerintem az jó, ha az alap dolgokat tudod. Persze vannak könnyebbek is (én az internetet húztam) meg nehezebbek is, mint pl processzorok stb (legalábbis nekem). Szerencsére, vagy nem szerencsére szinte az összes tétel olyan, hogy rengeteg területe van, és általában a legtöbb ember hozzá tud szólni ehhez-ahhoz. Persze tudni kell az anyagot is!

Én 3 napot tanultam rá. Másfél alatt az összes tételt kidolgoztam, közben tanultam is őket, a maradékban meg olvasgattam őket. Én sosem próbálom megtanulni az anyagot, csak párszor elolvasom, értelmesen, utána meg átfutom. Ez nálam működni szokott.

Hagynak időt kidolgozni, fél órád van, annyi időd lesz, hogy akár szó szerint is leírhatnád a feleletedet! A tanár valószínűleg hagyni fogja, had mondjad, neki sem célja hogy megbuktasson. Ha kell neki valami, rákérdez. Nálam volt, hogy nem jutottak eszembe ezek hogy .org, .edu stb és szinte a számba rágta a tanár a választ! Ja, még annyi, hogy szerintem nem fogják annyira nézni hogy nem beszéltél 10 percig, legalábbis nálunk csak elmondtad a tételt és annyi. Hiszen van, ahol már csak rizsázni lehetne, azt meg nálunk a tanárok felesleges időhúzásnak gondolják, és így is megadják a maxpontot. Ja, igen, infóból a legtöbb embernek azt adnak, ha nagyjából elmondja amit kell. De tényleg.

Na jó, bocsi hogy ilyen sokat írtam, de ez sokkal jobb elfoglaltság, mint tanulni :D (most érettségizek)

2015. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, nem 98 pont hanem 118. Összesen 98 %, ezt akartam írni. Szóval nagyon egyyzerű.
2015. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Max 50 pontot lehet elérni. Huszonöt pontot lehet kapni

a tartalomra, ugyanannyit az előadásmódra-


(A huszonöt pont tartalomban benne van az irodalom és a nyelvtan is)

2016. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!