Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg 140...

Hogyan tanuljak meg 140 oldalt egy nap alatt?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy milyen vizsgám lesz de ennyi időm van rá. A tananyag a középkori irodalom valamint a barokk, de eléggé sok melléklet van még pluszba hozzá.

15 éves vagyok és nagyon bízom benne hogy sikerül! Milyen MÓDDAL tanuljak? Köszönöm a segítséget!!!!


2015. jún. 22. 22:16
 1/5 anonim válasza:
100%
Hát... Én jogi egyetemet végeztem, szokva vagyok a rövid idő alatt sok oldal megtanulásához, de szerintem a 100 oldal/nap a befogadható, és ahhoz is kell némi tanulási gyakorlat... Ha másnap vizsgázol is, akkor viszont még a fejedben lesz. Én úgy csináltam, hogy először gyorsabb olvasással (20 old/óra) az egészet elolvastam, ceruzával aláhúztam a lényeget. Utána a ceruzával aláhúzottból szövegkiemelővel az abszolút lényeget. Itt már próbáltam memorizálni, visszamondani, de így is gyorsabb, mert már ismerős a szöveg, és nem az egészet olvasod újra, csak a ceruzást. Aztán pedig egy harmadik átnézés, csak a színezett részt, visszamondva, ahol évszám vagy felsorolás van. Sok sikert!
2015. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagy előny az időbeosztás képessége, nyilván ma adták fel, ugye? Olvasd végig mindet, arra elég lesz az egy nap, aztán erősen imádkozzál, hátha...
2015. jún. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Hagyd a csudába, jövőre újra megpróbálod. De akkor ne vizsga előtti nap este jusson eszedbe.
2015. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Őszintén megmondom, 15 évesen nem fogod tudni az egészet megtanulni, ha egyetemista lennél lenne rá esély, de ilyen korban, ha már ennyire elcsúsztál nincs meg a megfelelő tanulási metodikád. Két lehetőséged van, az egyik hogy az egészet többször átolvasod és próbálsz mindenből valamennyit memorizálni, a másik, hogy kockáztatsz és megtanulod mondjuk a felét rendesen. Sok sikert!
2015. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

15 évesen nehéz, habár nem tudom mennyire vagy hozzászokva. Egyetemisták tudnak tanulni napi kb. 300-400 oldalt, de az is kb. reggeltől estig, gyakran éjt nappallá téve...


Először nézd át a tartalomjegyzéket, ha nincs, akkor csinálj. 140 Oldalt általában kényelmesen fel lehet osztani kb. 7-8 fejezetre. Mindegyikre 1.5-2 óra. A fontosabb dolgokat írd ki magadnak vázlatnak.

2015. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!