Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki már túl van a szóbelin,...

Aki már túl van a szóbelin, milyen hasznos tanácsot adna mmost nekem?

Figyelt kérdés

Csütörtök - péntek megyek szóbelire, elvileg csütörtökön kerülök sorra. A magyar van hátra, a német és a töri, ezek mind közép szinten. De úgy izgulok, még van 2 napom arra hogy a tételeket egyben átolvassam, mert csak elvileg tudok mindent, de úgy érzem hogy nincs tudás a fejemben :D Mit csináljak majd ha ott semmi nem jut majd az eszemben? Pót tételt nem akarok kérni semmiképp, inkább szenvedek az eredetivel. De ha már kint feleléskor elakadok, akkor mondhatom nyugodtan a tanárnak hogy szeretnék segítséget kérni? Hogy ne a némaságomat kelljen néznie hosszú másodpercekig... :D És szerintetek hogy viselkedjek? Azt tudom hogy a mosoly soha nem árt, de pl ha alig tudok egy tételt, inkább lassan beszéljek róla, hogy minél előbb elteljen az a 10 perc, vagy zavarjam le gyorsan, hátha kérdez olyat amivel javítok még a jegyemen? Nektek mi volt a taktika? Jöhetnek a jó hosszú beszámolók!! :D

Köszönöm!

18L


2015. jún. 23. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég ha címszavakat írsz ki magadnak, ezeket tanuld meg. Vizsgán majd a címszavakról eszedbe jut, hogy mi tartozik oda. A felelet mindenképp legyen folyamatos. Ha valami más, ám szervesen a tételhez kapcsolódó dolog eszedbe jut azt is meséld el nekik. Magyarból meg azt mondasz nekik, amit akarsz, csak ne legyen nagy baromság... Elég nehéz szóbelin megbukni.
2015. jún. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Beszélj határozottan, úgy mintha te tartanál nekik előadást, és nekik magyaráznád el a tételt. Az már félsiker, főleg ha nem mondasz orbitális hülyeségeket. Ez volt az én taktikám, és az összes szóbelim maxpontos lett.
2015. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!! :)

Magyaron egyébként milyen segítséget kap az ember a szöveggyűjteményen ás a köteteken kívül? Van valami forrás, vagy kérdés is?

2015. jún. 23. 12:15
 4/6 anonim ***** válasza:

magyarból nekem idézet volt és hogy miről kell beszélni 4 kulcsszó. nyelvtanból meg szintén a feladathoz volt egy idézet és arról kellett beszélni a tétel cím alapján.

a szöveggyűjteményt pedig már kint nem lehetett használni, írj ki belőle mindent még a helyeden.-szereplők, verselés , íróról stb..



töriből jó hosszú forrás volt legalább 3 oldal+atlasz

2015. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor a szöveggyűjteményből odakint már semmilyen versszakot nem olvashatok ki, vagy hasonlók? Pedig törinél is az ember viheti az atlaszt meg ilyenek
2015. jún. 23. 16:02
 6/6 anonim válasza:

Én világéletemben hadilábon álltam a törivel. Szerintem kezd úgy a feleleted, hogy elmondod miről szeretnél beszélni. A felkészülési idő alatt építsd fel a tételt.


Én pl. így csináltam


Az első világháborúról és az azt követő békerendszerről szeretnék beszélni.

Először a világháború közvetlen előzményeit mondanám el, majd a szövetségi rendszerek kialakulását és azok közötti ellentétek, az új harci eszközöket, a főbb frontokat,ütközeteket, majd kiemelném a fordulópontot és a békét mondanám el.


Ezt elmondtam, a tanár látta, hogy nem csak a tétel elejét tanultam meg és már is eltelt egy perc.

2015. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!