Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik minor szakot ajánlanátok?

Melyik minor szakot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeptembertől ELTE BTK, francia szakon leszek hallgató. Szeretnék egy másik nyelvszakot megcélozni minorként, de túl sok minden érdekel, nem tudok választani. Esetleg valakinek van tippje számomra, korábbi tapasztalata?

Eddig a spanyol, holland, dán, svéd, japán, kínai, arab, héber, finn az, ami eszembe jutott. :"))



2015. jún. 27. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Hát majd meglátjuk először is, hogy melyikekre lesz hely. Amúgy engem a japán és a kínai érdekelne!
2015. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az se utolsó szempont ;) Talán még találkozunk akkor, de legalábbis gólyatáborban ^^ Milyen alapszakra jelentkeztél?
2015. jún. 27. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Azt érdemes figyelembe vennetek, hogy ha kínaira vagy bármilyen más kelet-ázsiai nyelv minorjára szeretnétek jelentkezni, akkor elsőbbséget élveznek a más kelet-ázsiai szakon lévő hallgatók.

Viszont ettől függetlenül is legyen több tervetek, ugyanis a nyelvi minoroknak vannak alapozó tárgyaik (minorra a 2. félév végén kell jelentkeznetek), amik elvégzéséhez 2 félév szükséges. Szóval ha felveszitek mondjuk a kínait vagy a japánt és bekerültök, akkor onnantól már sima az ügy, de ha nem, akkor még a tárgyfelvételkor keresnetek kell másikat ahova még bekerühettek.

2015. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom hova a többesszám, senki nem mondta, hogy idén felvételizem, én már rég a felsőoktatásban vagyok. :D
2015. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy jött le a válaszodból, hogy már egyetemre jársz... :)
2015. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2., köszi az infót, és valóban nem derült fény arra, hogy 1., te már egyetemista vagy.
2015. jún. 30. 02:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ELTE franciás leszek szeptembertől! :D

És én a kínait tervezem majd fölvenni.

Eleve valami keleti nyelvet akartam, mert a francia mellett (meg persze az angol mellett) szerintem nagyon ütős párost alkotnának.


Spanyolra csak akkor mehetsz, ha megírsz egy, a középfokú nyelvvizsgával egyenértékű tesztet, ez ugyanis a minor bemeneti követelménye (legalábbis gondolom, hogy ez, általában több tárgy sikeres teljesítése szokott lenni)

2015. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Iiigen, a spanyolról valóban lecsúsztam, még láttam rá esélyt, hogy feltornázzam szeptemberig a meglévő ismereteimet, de aztán mégis kevés az idő. :D

A kínain én is töröm a fejem. Nem tudom. Most a svéd került még nálam nagyon előtérbe... Csak annyit tudok, hogy ki fogok tépni a hajam, mire odáig jutok. :')

2015. júl. 22. 00:22
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha valakinek segít... idő közben elsőként portugálos lettem, de nem szerettem meg, és gyorsan váltottam finnre, ami hihetetlen jó, és elmondhatatlanul szeretem. :3 hátha valakinek ez később hasznos lesz xD
2015. nov. 8. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!