Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után hogyan lehet...

Érettségi után hogyan lehet diákigazolványt igényelni?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem le, de érettségi után elveszítettem a diákigazolványomat. Szeptembertől egy felsőoktatási intézményben fogom a tanulmányaimat folytatni. Ott valószínűleg fogok kapni diákigazolványt, de nekem nyáron is szükségem lenne rá.

Ha én új diákigazolványt szeretnék csináltatni, akkor egy teljesen új középiskolásat kell, ami szeptemberig érvényes vagy esetleg lehet valamilyen ideigleneset is csináltatni, ami szeptemberig jó? Illetve a diákigazolvány igénylés folyamatába szükséges az iskolát is bevonni vagy el tudom intézni egyedül?

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. júl. 1. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapból visszaveszik a diákot érettségi után(előtt), és egy ideiglenest kapsz, ami egy A4es papír
2015. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is ezt hallottam több ismerősömtől is, azonban nálunk ez nem történt meg...
2015. júl. 1. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem, hogy kapsz újat, eleve megszűnt a jogviszonyod, és az hogy az igazolvány október 31-ig érvényes csak azért van, mert az volt a tapasztalat, hogy az új tanév kezdete után kell pár hét, amíg minden iskolának kiküldik az újakat.
2015. júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj be az iskoládba és igényeld. Kell adniuk ideigleneset, ahogy az első válaszoló írta. Én most idén érettségiztem, és mi is kaptunk ideiglenes diákigazolványt.
2015. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!