Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitelnél megtehetem, hogy...

Diákhitelnél megtehetem, hogy még a folyósítás alatt előtörlesztek?

Figyelt kérdés
Tehát hogy tavaly szeptember óta folyósítják a diákhitelt. Ha hirtelen befolyik egy magasabb összeg, akkor megtehetem, hogy a diákhitelt előtörlesztem?
2010. márc. 3. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

igen, de nem lenne egyszerűbb a hitelfelvételt addig szüneteltetni?! mert a felvett pénz után mindenképpen fizeted a kamatot! már a felvétel alatt kamatozik a diákhitel, és a visszafizetés alatt is.


most fizettem vissza a hitelem, kb. 13 hónap alatt 1 millát (630-at vettem fel), és nagyon-nagyon gyűlöltem az egészet.

2010. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, mindenféle költség nélkül előtörleszthetsz. Az előtörlesztés rögtön a tőketartozást csökkenti, tehát kevesebb kamatot fognak számolni.


www.diakhitel.hu-ról:

Figyelem: Az előtörlesztés nem mentesít a kötelező törlesztőrészlet megfizetése alól!


Az előtörlesztés összege főszabályként közvetlenül a tőketartozást csökkenti. Az előtörlesztés összegéből jogosultak vagyunk levonni az érintett ügyfelünkkel szemben fennálló lejárt tartozás összegét, és csupán az ezen felüli összeget írjuk jóvá közvetlenül a tőketartozásból. Az előtörlesztést azon a napon számoljuk el, amikor az összeg számlánkra beérkezik.


Előtörleszteni kizárólag egy külön átutalás formájában, de a törlesztéssel megegyező számlaszámra lehet (Diákhitel Központ 10032000-01800126 számú számlája). Az átutalási megbízás közlemény rovatába minden esetben írja be az „előtörlesztés” kifejezést és a nyolcjegyű szerződésszámát!

2010. márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azért utána kell nézni, hogy ez előtörlesztésnek vagy előteljesítésnek minősül-e. mert lehet, hogy a felvétel ideje alatt még nincs is előtörlesztés.


a dh kp. ügyfélszolgálata nagyon gáz(minden adatodat bekérik, ha csak általános infót akarsz, aztán meg nem tudnak a kérdésre válaszolni. volt, hogy sumákoltak a visszafizetéssel kapcsolatban, és amikor komolyan rákérdeztem, csak akkor mondták el azokat a feltételeket, amelyek kedvezőbbek voltak). szóval, lehet, hogy jobb a szerződést átolvasni.

2010. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az átutalás közlemény rovatába azt írod, hogy előtörlesztés, akkor az. Ha nem írsz be semmit, akkor előteljesítésnek veszik.

Ezért másoltam be az ide vonatkozó bekezdést. Persze akinek a szövegértéssel gondja van.../előzőnek/

Bármikor lehet előtörleszteni, akár a folyósítás alatt is.

Nekünk soha nem volt gondunk velük (páromnak már visszafizettük a hitelét és nagyon gyorsan ment a lezásár). Persze időben kell utalni, és mindig az általuk meghatározott összeget. Ha azon felül akar valaki utalni, akkor külön utalásban menjen és feltétlenül legyen feltüntetve, hogy "előtörlesztés". Így nem lehet gond!

2010. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, én voltam az előző, és semmi bajom a szövegértéssel. Én is visszafizettem a diákhitelt, és tudom, mi a különbség az előtörlesztés és az előteljesítés között. Csak nem ez a kérdés, hanem az, hogy a folyósítás alatt lehet-e már előtörleszteni vagy csak előteljesíteni. Remélem, így már érted...
2010. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!