Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora a diákhitelnél a THM?

Mekkora a diákhitelnél a THM?

Figyelt kérdés
Nyilván tudom, hogy ez sok mindentől függ (törlesztesz-e elő, mennyit veszel fel, mikor kezded törleszteni stb...) Engem azonban az érdekelne, hogy ti, ha felvettétek, mekkora THM mellett fizettétek vissza.
2011. márc. 10. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy minél hamarabb fizeted vissza, annál alacsonyabb a THM.

Én 400.000 Ft-ot vettem fel, és a felvétel után 18 hónappal később (a törlesztési idő megkezdése után 5 hónappal) összesen 441.000 Ft-ot fizettem vissza. Ez szerintem egy nagyon minimális THM lehet (néhány %-os) figyelembe véve az inflációt.

2011. márc. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindig a jegybanki alapkamatot követi a diákhitel THM-je. Tehát ez a ma felvehető legkisebb kamatozású hitel Magyarországon! A felvett összeg és az idő sem befolyásolja a kamat nagyságát, ezt rosszul tudta az előbbi válaszadó!


A minimális törlesztés a hallagatói jogviszony megszűnését követően az első két évben a minimálbér egy bizonyos százaléka (nekem tavaly 4.300 Ft körül volt), a 2 év után pedig a jövedelmed alapján számolják ki a havi törlesztést.

2011. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az mit jelent, hogy a jegybanki alapkamatot követi? Azt, hogy minden nap az épp aktuális jegybanki alapkamat 365-öd része a kamat? Pl. ha ma 6 % az alapkamat (fogalmam sincs mennyi, csak mondtam valamit), akkor a mai nap után a kamat a felvett összeg x 0,06 / 365 ?
2011. márc. 12. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Telibe trafáltad, mert jelenleg pont 6% a jegybanki alapkamat! :) [link]


A rendszer pedig úgy működik, ahogy leírtad, csak annyit emelnék ki, ahogy a táblázatból is látod a linken, ez azért nem napról napra változik!

2011. márc. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!