Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Gépészmérnöki ad doktorátust?

A Gépészmérnöki ad doktorátust?

Figyelt kérdés
És az érdekelne, hogy melyik tudományi ágak adnak doktorátust?

2015. júl. 9. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Egyik sem ad alapból, kivéve a jogász meg az orvosi. Az összes többinél meg kell érte dolgozni.
2015. júl. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha megcsinálod az alapszakot, utána a mester meg utána a doktorit , akkor igen. Ez időben így néz ki : 3,5év +2év+2év. És lehetsz pl. a "Mechanika doktora" Én gépészménökire járok , az előadók mindegyike a mérnöki tudományok valamiylen doktora.
2015. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Ja és mégvalami.. Nem attóli,mert ott van a neved előtt 2 bető. Rengeteg tanár van (mdonjuk akik gyakorlati órákat tartanak) akik nem doktorok mégis 1000x jobban tanítanak és magyaráznak mint az akármiylen professzor dr. habil nagyfejesek..
2015. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
* nem attól leszel valaki
2015. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
3 év a doktori, nem 2
2015. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
én Miskolcra járok , én úgy tudtam nálunk 2 , de felőlem leeht 3 is. Rengeteg doktor van,aki a hallgatók körében nem élvez akkora tiszteletet mint egy "sima" mérnök.
2015. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Ezt nem igazán értem hogy jön ide...
2015. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. júl. 9. 23:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy jön ide,hogy a kérdező kérdéséből nekem az tűnik ki kb. hogy : "Ad doktorit? mert ha nem akkor keresek valami mást" Ez szerintem rossz hozzáállás,amivel garantáltan az alapszakot se igazán lehet elvégezni. Az a baj,hogy a legtöbb doktorandsuz ott va,hogy 26-27 éves és életében nem dolgozott még életében és semmi rálátása sincs a valóságos dolgokra,csak amit a könyvekből tanult (nem éppen naprakész tudás..) és sajnos a legtöbb később se tud beilleszekdeni egy normális munkahelyre , így maradnak az egyetemen tanítani meg kutatni. Amivel nincs is baj, hiszen erre is nagy szükség van, és nekm is nem egy tanárom van meg volt,aki előtt tényleg le a kalappal,mert hatalmas tudású és tényleg az egész szakma a kisújjában van. Mint írtam ,van ellenpélda is,de a legtöbb tényleg nagytudású és jól tanít.

Én most leszek 3 éves gépészmérnöki alapszakon, de msc már mindképp levelezőn fogom csinálni munka mellett,mert szeretném már gyakoraltban is látni,amiről már annyit tanultam. Kérdezőnek még annyit,hogy pl. egy autógyárban a legtöbb feljelsztőmérnök sem doktor , mégis elég komoly tudásuk van.

2015. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Doktori tudományos fokozatot a PhD képzések adnak, amik 3 évesek és MSc után lehet elkezdeni őket, ezzel természetesen a cím is együtt jár.

Doktori címet egyetemi szakok közül ad az általános orvos, a fogorvos, a gyógyszerész, az állatorvos és a jogász szak.


Nekem egyébként van, de nagy változást nem vettem észre eddig az életemben miatta.

2015. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!