Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matek vagy Fizika fakuétáció...

Matek vagy Fizika fakuétáció nélkül fel sem veszenk egyetemre egy gépészmérnöki karra?

Figyelt kérdés

Ha most nem választok fizika vagy matek fakultációt (amiből majd érettséginél emelt vizsgát teszek) akkor nagy valószínüséggel fel sem vesznek gépészmérnöki karra mondjuk a miskolci egyetemre?


Vagy esetleg ha még egyetem előtt megcsinálom a gépész szakot, akkor könnyebben felvesznek gépészmérnöki karra?


2014. febr. 1. 08:32
 1/5 Információ Kapitány válasza:

Szerintem ez nem ettől függ.


Mármint lehetséges fakt nélkül is az érettségit jól csinálni (bár ezt úgy mondom, hogy én matek faktos voltam és közepet csináltam de mg 2005-ben). Azért (bár nem tudom a mostani játék szabályokat)szerintem azt senki nem nézi milyen faktra jártál. Mehetsz akár földrajzra is (bár nem célszerű ilyen tervekkel) ha a szükséges tárgyakat jól teljesíted.


Más:


Én anno Miskolcon tanultam, és sok osztálytársam a miskolci NME-Gépészkarára ment én a BME gépészkarára, és a személyes tapasztalatom az, hogy a Miskolcira könnyebb bekerülni, még egy nem túl 5-ös tanulónak is (itt mondjuk értek akár 3.0-ás összátlagot). Ami a nehézséget jelenti az a benn maradás. Amit mondjuk a legjobb cimbijeimtől tudok, hogy bár bekerülni belehet és nem kell hozzá minden elérhető pontszám (mint mondjuk egy BGF, vagy BKF-hez)az első években izomból peregnek ki az emberek.


A műszaki karokon általában véve a talpon maradás jelenti a nagyobb kihívást, bekerülni nem olyan nehéz mondjuk ha egy 4.3 körül vagy az már elég.


Ja:


Én erősáramú szakközépből, infó szakról váltottam Gépészmérnökire és a szakrajzi szabályok, és a mechanika elejét tekintve semmi plusz nehézség nem volt (már a gépész szakközepesek, szakmát szerzetekhez képest). Igazából azok sem nehezebbek voltak, csak valamivel újabbak, mint mondjuk a matek.


Persze ez az én véleményem, és tapasztalatom. Remélem segítettem, és sorry ha valakit zavarnak a helyesírási hibáim.


Sok sikert a sulihoz.

2014. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséged! Eddig még mindig 4,3 vagy 4,4 körül állt az átlagom (félévi, év végi). Fizikából sajnos általában 3-mas 4-es voltam, de matekból szinte mindig négyes, de talán lehettem volna 5-ös is belöle, csak sajnos a "nem oda figyelésem" hátráltatott szinte mindegyik dolgozatnál. Eddig még a német és a földrajz fakultációt írtam be. Földrajzot azért mert elég jól megy szinte csak ötöseim szoktak belőle lenni, úgyszintén németből is.

De ha jól tudom egy egytemi felvételinél a 11. illetve 12. évfolyam pontszámait, az érettségi pontszámait és azokat a pontszámokat nézik amiket még az ad ki amiből emletet végeztél és ez alapján vesznek fel. Jól tudom ezt?

2014. febr. 1. 10:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Hali


Én az Óbudai Egyetemre járok a gépészmérnöki karra és bár én se tudom a mostani szabályokat de szerintem se érdekel senkit az hogy milyen fakultáción vagy. Előttem hozzászólóval tudok csak egyetérteni, hogy bekerülni viszonylag könnyű de bent maradni már nem annyira. Konkrétan feleződtünk már az első 3 hónapban. Éppen emiatt javaslom hogy menj fakultációra, ha bírod akkor mind2ből. Én nem voltam egyiken se és emiatt meg is szenvedtem itt rendesen. Most kellett volna végeznem de rátettem még vagy 2,5 évet (azért is ilyen sokat mert nincs keresztfélév a tárgyakból). Erősen hiányos fizikatudással érkeztem a középsulimból és a matekom is lehetett volna jobb.


üdv

2014. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bekerülni nagyon könnyű, szinte bármelyik gépészkarra, ahogy említették, független a fakultációtól. A benntmaradás szokott sokszor problémát jelenteni.

A benntmaradáshoz egyrészt biztos alaptudásra van szükséged matematikából, fizikából és mechanikából, másrész szorgalomra.

Az alaptudáshoz erősen ajánlott a fizika/matek/gépészeti alapismeretek emelt szint elvégzése, a közép szint, amúgy is egy vicc...


Ha egyetem előtt elvégzel egy gépész szakmát, az a későbbiekben csak hasznos lehet. (5-el kezdődő okj-k esetén plusszpont is jár érte, érdemes egy ilyet elvégezni.)


Középiskolában még mindent a szádba rágnak, mindent eléd tesznek. Egyetemen/főiskolán nem fog serkenteni senki, és akkor tudsz bennmaradni, ha lesz hozzá szorgalmad és kitartásod.


Ha gépészmérnökire akarsz menni, akkor semmiképp sem a földrajz legyen az egyik fakultáció!

Felesleges energiát fektetnél olyanba, amire semmi szükséged nem lesz, elvéve más, hasznos tárgytól az időt.


Az idegen nyelv viszont rendkívűl fontos, okos ötlet, hogy az az egyik választottad.

Igyekezz, még egyetem/főiskola előtt legalább 1 nyelvvizsgát szerezni.

2014. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha gépész szeretnél lenni, akkor "matekos-fizikás" dolgokkal fogsz foglalkozni a képzés alatt, és jó eséllyel a későbbiekben is. Az a szerencsés ha érdekel amit csinálsz, ebben az esetben pedig mért nem vennéd fel a matek, fizika faktot? Nem kötelező, az emelt érettségi sem (egyelőre), ettől függetlenül megéri felvenni.
2014. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!