Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki érettségi előtt...

Aladar12 kérdése:

Ha valaki érettségi előtt megszerezte a szakmát, hány tárgyból kell érettségiznie?

Figyelt kérdés

egy ismerősöm egy szakközépben elvégzett egy szakmát és most ott maradt, hogy érettségizzen. megkérdeztem, hogy mi lesz a választottja, amire azt reagálta, hogy neki nem kell a szakma miatt, a tanárai megmondták.

Ez tényleg így lenne?


2015. júl. 10. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szakközépben előbb érettségi van, aztán a szakma 13-14. évfolyamon. Én is oda jártam. Szerintem a szakmunkással kevered.
2015. júl. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen szakmát végzett el?

Az érettségin vannak a klasszikus érettségi tárgyak (amik kötelezőek, bár egyesek ki lehet váltani más tárgyakkal, de ebbe most nem mennék bele) : magyar, matek, töri és idegen nyelv plusz egy választott tantárgy. Ha valaki szerzett egy kereskedő vagy más képesítést az még nem egyenértékű egy érettségi vizsgával. Szerintem a haverodnak kell majd érettségizni egy szabadon választható tantárgyból pl: kereskedelem marketing alapismeretek.

2015. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy ötből, mint mindenkinek, legfeljebb az ötödik a szakmai előkészítő tárgy lesz.
2015. júl. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!