Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő (év) kell ahhoz,...

Mennyi idő (év) kell ahhoz, hogy egy érettségi elévüljön? Az egyik barátom szeretne továbbtanulni munka mellett! És most úgy gondolja, h. újra le kell érettségiznie! Kb.6 éve tette le.

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem évül el. Akkor kell újraérettségiznie, ha egyébként nem lenne elég a pontszáma.
2009. dec. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy szintemelőzhet, plusz nyelvvizsgát tehet, esetleg kérhet más jogcímen plusz pontot, ha jogosult rá. De tehet már javítóérettségit, ha még így sem elég a pontszáma.

Azonban az érettségi nem évül el.

2009. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Az érettségi nem évül el. Viszont pár éve van ugye ez az emelt szintű érettségi, ha tovább akar tanulni ezt érdemes letenni, ha (ahogy az előttem szóló írta) nincs elég pontszáma. Az öcsém van most ebben a helyzetben. Sima közgazdaságija van és most ő is tovább tanulna, úgyhogy készül az emelt szintűre. De azt hiszem nem kell minden tantárgyból...Vagy mégis? Hát ezt meg kell érdeklődni.
2009. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom 6 éve volt-e már emeltszintű értettséegi. Ha nem, akkor az ő jegyei csak középszintnek számítanak. Tehát, ha olyan helyre akar bejutni ahol magas a ponthatár, akkor emelt szinten, legalább 1 tárgyból újra le kell érettségiznie.
2009. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is újra kell érettségiznie, ha oda, ahova menni akar, meg van adva, hogy miből kell a pontszám, és anno ő abból nem érettségizett. Én pl matematikából nem érettségiztem (helyette fizika volt), de sok helyre kéne a matek, én meg lusta vagyok újra nekiindulni az érettséginek, így nem mehetek azokra a szakokra. :-(
2009. dec. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!