Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg majd' 200...

Hogyan tanuljak meg majd' 200 oldalnyi 8-os kémiát szeptember elejéig?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a kémia tanárunk eléggé hanyag volt, és egész 1.félévben a 7-es kémiát vettük. én viszont erős gimibe megyek és nem szeretnék hátrányból indulni. Vagy esetleg mi az amit érdemes lenne megtanulni a könyvből, amire szükségem lesz 9-ben?

2015. júl. 11. 19:03
 1/7 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is köszönöm. :)
2015. júl. 11. 19:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Az nem sok. Hajrá.
2015. júl. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem kell megtanulni, úgyis mindent újból tanultok gimiben, a legelejetol, csak részletesebben.
2015. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: igazán sokat segítettél

Második: szóval akkor elég ha csak átnézem, hogy azért hallani halljak róla (képletesen)?

2015. júl. 11. 19:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom, hogy ne megtanuld, hanem csak elolvasd mintha regény lenne, és közben figyelj arra, hogy ha jön egy olyan rész amit nem értesz, akkor arra kell egy kicsivel több energiát fordítani. A cél csak a megértés, nem kell hogy kívülről fújd.
2015. júl. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 8.-os anyag az szervetlen kémia. A 9.-et úgyis általános kémiával kezditek, teljesen felesleges szeptemberre átnézni az egész 8.-os anyagot. Ráadásul gimiben úgyis sokkal részletesebben fogjátok tanulni a szervetlen kémiát is. A szervetlen kémiai részt leghamarabb áprilisban fogjátok elkezdeni szerintem.


Meg egyébként a szervetlen kémia középiskolai szinten arról szól, hogy bemagolod, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkeznek a különböző anyagok (pl. H2S, glaubersó, P2O5 stb.). Az utolsó két gimis évben tanítják részletesebben fakton (gondolok is bonyolultabb egyenletekre, számítási feladatokra stb.).


Szerintem inkább pihenj nyáron. Vagy ha nagyon tanulni akarsz, akkor nézd át a matekot és az idegennyelvet, mert úgyis abból lesz szintfelmérő.

2015. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit demagógan hangzik az a 200 oldal kémia. Én elhiszem, hogy a kémia könyv 200 oldalas, de tele van képpel. Ha jól emlékszem akkor még kidolgozott feladatok is vannak benne.


Én a helyedben megtanulnám a szabályokat (vastagon szedett mondatok) és megoldanám az egyszerűbb számolást igénylő feladatokat. Persze a nevezetes képleteket is át kéne nézni (H2O, HCL, stb). Ja és nagyon fontos a periódusos rendszer használatának ismerete is.

2015. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!