Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek mi értelme?...

Szerintetek ennek mi értelme? Miért gondolkodnak így az emberek? Ti tapasztaltátok már ezt a hozzáállást?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom egyetemen tanul, kérdeztem tőle, hogy mit akar csinálni ha elvégzi az egyetemet, azt mondta hogy fogalma sincs. Valami szabad bölcsészet vagy milyen szakra jár, valami ilyesmire és mondtam neki hogy ha nem akarsz ezzel kezdeni semmit, meg ötleted sincs hogy mit csinálsz ezzel a diplomával, akkor mi értelme megcsinálni. Azt mondta, hogy ő nem is igazán akart egyetemen továbbtanulni, csak a szülei akarták, mert szégyellték volna, ha szakmát tanult volna egyetem helyett. Mert szerinte szakmát csak a hülyék tanulnak. Nekem ez annyira felháborító ez a hozzáállás, hogy le sem tudom írni. És akkor inkább legyen munkanélküli a gyerek vagy közmunkás, mert se tehetsége, se elképzelése nincs a dologról amit tanul, csak azért hogy legyen egy diplomája. A diploma semmit nem ér, ha nincs mögötte tudás, a választott szak iránti elkötelezettség, elképzelés a hogyan továbbról véleményem szerint. Ráadásul ez esetben a szülő az, aki tönkreteszi a gyereke jövőjét, életét, csak hogy elmondhassa magáról hogy diplomás a gyereke. És ha megkérdezik tőle hogy mit csinál? Pl. kutyagumit szedeget az utcán, közmunkában, az mitől lesz neki jó? A helyett hogy tanulna egy rendes szakmát és hasznos tagja legyen a társadalomnak. De ez esetben nem a gyerek tehet róla, mert a szülő nevelte belé ezt a hülye felfogást.

#diploma vs szakma #szakma lenézése #diploma istenítése
2015. júl. 12. 14:17
 1/3 anonim válasza:
100%
A szakmát tanuló vagy művelő embereket alapból lenézik itt Magyarországon de bezzeg amikor baj van rögtön őket hívják majd utána hibáztatják mindenért. Nem tudom szerintem sok ember a diplomájára veri odahaza s arra az édes és boldog gondolatra, hogy "ejj de okos vagyok"! De legalábbis okosabb mint a "többi bunkó paraszt". Alapjáraton hülye hozzáállás de ezzel nem lehet mit kezdeni...egyébként meg már Szókratész is azzal foglalta össze saját munkásságát, hogy "tudom, hogy nem tudok semmit". De hol annak manapság a Szókratészek :) nem a friss diplomások között ezek szerint.
2015. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És milyen szakmát? Mert az asztalos-hegesztő-kőműves szakma is azért ilyen rossz hírű, mert csak begyűjtötték oda a gyerekeket, őket meg nem is érdekli az adott szakma.


A szabad-bölcsészet annak jó, aki amúgy mondjuk kulturális ügyintéző OKJ-t csinálna, ez a szakma érdekli.

Akit meg nem is érdekel a bölcsészet az nagyon nagy ívben kerülje el az ilyen szakokat, mert soha nem fog a szakmában (egyébként diplomás állami minimumbérért) dolgozni.


Szóval először azt kéne eldönteni, hogy milyen területen akar dolgozni.

2015. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én is leginkább azért tanulok tovább mert elvárják,de ha nem mennék egyetemre akkor se tudom mit akarnék csinálni(legalábbis ami reális elképzelés)
2015. júl. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!