Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy felvételi...

Mit jelent az, hogy felvételi összpontszám?

Figyelt kérdés
A felvételi összpontszám most azt jelenti hogy az egyetemre/fősulira annyi pontot kell elérnem VAGY azt jelenti, hogy annyi pontom van???

2015. júl. 18. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Annyi pontod van
2015. júl. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyi pontot kell elérned az adott szakra. DE! Különböző szakok különböző tárgy(akból) kérnek például emelt szintű érettségit, stb. így különböző szakokon különböző pontszámod lehet, és lesz is valószínűleg az 500 pontos rendszerben. Az is lehet, hogy egy adott szakon 450 pontod lesz, egy másikon meg csak 300.
2015. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amire a kérdező gondolt az a saját pontja, mert a felvi már kiírja.
2015. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen,arra értem amit a felvi írt, a hivatalos iratok menüpontban a jelentkezési lapon vastag betűvel van írva hogy felvételi összpontszám (felette van az hogy érettségi pontok valamint tanulmányi pontok), és az hogy felvételi összpontszám az most az én saját pontjaim összege?
2015. júl. 18. 18:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a pontjaidat kiírja szakokra lebontva.

A ponthatár csak csütörtökön derül ki.

2015. júl. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És ha mindegyik jelölt szakomra ki van kötve az emelt,de egy szakon mégsem duplázással számolt??
2015. júl. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!