Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért olyan lehetetlen, hogy...

Miért olyan lehetetlen, hogy ennyi idősen tudjam, hogy mit szeretnék?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és mindenki csak mosolyog amikor elmondom hogy orvos akarok lenni. ezt kb 12 éves koromban döntöttem el és azóta egyre jobban ez érdekel. most leszek kilencedikes. nem vagyok kitűnő de azért a 4,6 átlagom megvan. kémiából ötös voltam, fizikából meg bioszból meg dicséretes ötös. akkor mért nem hisz nekem senki. jó tudom hogy az ember ennyi idősen még nem lát át mindent de akkor is.

2015. júl. 20. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megesik, hogy tényleg az leszel, de 4-5 év alatt még sok víz lefolyik a Dunán. Bármi megeshet még.
2015. júl. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én egészen 10.-ig orvos akartam volna lenni, aztán letettem róla, mert rájöttem, hogy nem is szeretem a kémiát igazán. azután ügyvéd akartam lenni, végül februárban mérnökinfóra jelentkeztem, mert matekból vagyok a legjobb és azt imádom is. elhatározhatod, hogy igenis orvos leszel, de egyetemig van még 4 éved jól átgondolni, ugye az orvosin kb 30 éves korodig kell tanulni, ha nem tovább. de azért sok sikert, váltsd valóra az álmod!:)
2015. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz mások véleményével. Honnan ismernének ők jobban, mint amennyire te ismered magad?

Kövesd a céljaidat. Lehet, hogy egy nap megváltoznak, lehet, hogy nem, a lényeg, hogy tegyél és tanulj.

(Amúgy én hetedikes koromban elhatároztam hogy kémikus leszek, és most vegyészmérnökire járok, ami azért majdnem ugyanaz, szóval szerintem nagy esélyed van rá hogy megmaradjon ez az érdeklődési köröd :D)

2015. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En kb. hateves korom ota tudom, hogy milyen temakor erdekel (szamitogepek, programozas, es hasonlok), es - bar nem tudtam pontosan megmondani, hogy azon belul mivel fogok foglalkozni - informatikus lettem.

Egyebkent nehezen mondtam volna meg a pontos teruletet. Amikor altalanos iskolaba mentem, meg nem volt web (arpanet mar igen), es amikor egyetemre jelentkeztem, meg lenyegeben nem letezett az a terulet, amivel az elso munkahelyemen elkezdtem foglalkozni (es az infrastruktura nem tette lehetove azt sem, amivel a harmadikban).

2015. júl. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én állatorvos szeretnék lenni. Anyukám két hetente megkérdezi mi akrok lenni, és amikor mondom, ak csak annyi a válasz "még mindig?". Naggyából tíz éves korom óta állatorvos szeretnék lenni.

Tanúlj és mutasd meg a szüleidnek és akik kételkednek benned, hogy képes vogy rá!

HAJRÁ ;) 14L

2015. júl. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia:)

En mar 7.-ben eldontottem, hogy orvos szeretnek lenni.8.-ban is sokat erdeklodtem az orvostudomany felol es mrgjobban megtetszett.Anyum orult ennek, de nem nagyon hitte hogy meg 9.re is ez lesz az almom.7.-ben azt is eldontottem, hogy mas varosban szeretnek liceumba menni. A szuleim azt hittek, hogy ugy is egy ev alatt sokat valtozok.Eljott 8. vege es latsd mas varosba kerultem liceumba.Apum meg mai napig nem hiszi h en tenyleg orvos szeretnek lenni.De ha kitarto vagy celodert, es nem esel ossze minden szonak amit ellene mondanak , akkor nagyon is van esely ra, hogy orvos legyel. :)

2015. júl. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Három évesen, az első óvodai napom végén amikor a nagyim hazavitt, odaálltam a szüleim elé, és azt mondtam nekik, hogy orvos szeretnék lenni. Akkor csak mosolyogtak rajtam. Múlt csütörtökön pedig kaptam egy SMS-t, hogy felvettek az orvosira... :)

Van, aki tudja, van, aki nem. Van, aki időközben változtat, van, aki nem. Na és?? Nem mindegy? A lényeg úgyis az, hogy amikor a kezedben a friss diplomáddal elmész először dolgozni ugyanannyira szeresd, amit választottál, mint akkor, amikor a kollégáiddal a nyugdíjba vonulásodat fogjátok ünnepelni... :)

Ne törődj mások véleményével! Tanulj, és váltsd valóra az álmaidat! Sok sikert!

2015. júl. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!