Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia emelt érettségi. Milyen...

Kémia emelt érettségi. Milyen könyvekbôl ajánlott készülni?

Figyelt kérdés

1 évem van érettségiig, emelt kémia tagozaton vagyok (egy gyengébb gimnáziumban), nagyon szeretem. :)


Megvan a Villányi Attila féle összefoglaló könyv+feladatgyûjtemény, a Mozaikos könyvek 7-10-ig, az 5-ösöm lesz kémiából és a Czirók Ede féle kísérletes könyv.


Az Villányi összefoglalóból, a kísérletes könyvbôl és az 5-ösöm leszbôl készülök, de nagyon sok helyen kevésnek bizonyul.

Keresgéltem a neten és találtam pár kötetet, amik szintén Villányisok.


Szerintetek milyen könyveket lenne érdemes beszerezném még? :)


Köszönöm a válaszokat! :)

17/L



2015. júl. 22. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak a Villányi könyvből készültem ( [link] Ha minden betűjét megtanulod, akkor az egész követelményrendszert tudod, szóval nagy baj nem lehet :D Mellé jó az Ötösöm lesz kémiából a számolásokhoz

És sok érettségit oldj meg!! Mind elméletet, mind számolást időre. Én kb. január óta, amikor volt időm rá főleg hétvégén, akkor oldottam biosz és kémia érettségiket időre. És lényeges a rendszeres tanulás, hogy az írásbeli után szóbelire a kb. 2 hét elég legyen felkészülni, megtanulni mindent. Kísérleteknek nézz utána majd neten amint kijönnek, ha van lehetőség rá, suliban végezzétek el őket illetve kérd meg tanárodat hogy magyarázza meg azt amit nem értesz.

De a legtöbb kísérletben kulcs az AgCl-csapadék, Fehling/Ezüsttükör próba és Lugol oldalt :D szóval ezekre kell törekedni.

2015. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :D


A Villányi lehet, hogy a követelményeknek elég, de a tudásszomjamnak sajnos néhol kevés.

Emiatt tanulok a Mozaikos könyvekbôl is. :)


A kísérletek pedig szépen le vannak írva a kísérletes könyvben, de köszönöm! :3

2015. júl. 24. 12:36
 3/4 anonim válasza:
Nekem is megvannak Villányis könyvek, de nem azokból készültem, nekem azok nem nagyon jöttek be, plusz a tanárunk is azt mondta, hogy nem valami részletes. Én a 11-12-es mozaikos kémia könyvet szerettem, és az ötösöm lesz kémiából gyakoroltunk.
2015. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. :))
2015. aug. 11. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!