Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak az derül ki, hogy mennyi...

Csak az derül ki, hogy mennyi a ponthatár, és hogy egyáltalán lehet-e esélyem arra, hogy bejussak a megjelölt szakok valamelyikére, vagy az is, hogy hova sikerult bejutnom?

Figyelt kérdés
2015. júl. 23. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Azon szoktam gondolkozni, ha meglátok egy ilyen kérdést, hogy most szórakozik e az illető aki feltette. Szomorú, hogy ezzel sem vagy tisztában. Nos nagyon egyszerű amúgy a szitu, megvan hogy mennyi a ponthatár, ha annyi vagy annál több pontod van akkor felvettek, ha kevesebb akkor nem, slussz-passz.
2015. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mert ha a ponthatáron vagyok, nem lehet másik húsz embernek ugyanannyi pontja mint nekem...
2015. júl. 23. 15:48
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, hogy aki egy felvételi rendszert ennyire nem lát át, az miért akar bejutni a felsőoktatásba.


Teljesen értelmetlen a kérdésed, intézményenként, szakokra lebontva állapítják meg a ponthatárokat, és arra a szakra vesznek fel, amelyik a legelső a listákon azok közül, ahol a felvételi ponthatárt elérted.


Mit gondolsz, hogy ha csak arra kapnál választ, hogy esélyed van-e egyáltalán, akkor mikor tudnád meg biztosra azt, hogy felvettek?


Az államilag szabályozott minimumponthatárokat, amik azt döntik el, hogy van-e esélyed egyáltalán, már régen nyilvánosságra hozták.

2015. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

"mert ha a ponthatáron vagyok, nem lehet másik húsz embernek ugyanannyi pontja mint nekem..."


Ha a ponthatár 326 pont, és neked 326 pontod van, akkor felvettek, ha csak 325, akkor nem.

2015. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Első vagyok, ha ponthatáron vagy akkor felvettek, ha nem akarnak még másik húsz embert felvenni ugyanazzal a ponttal ami a ponthatár és neked is van, akkor egy ponttal feljebb emelik. Olyan nincs, hogy annyi pontod van, mint a ponthatár és aztán mégsem vesznek fel. Ha meg van a pont akkor felvettek és kész, nincs tovább min problémázni. De először meg kéne nézni, hogy működik a rendszer és csak aztán jelentkezni. Mi lesz így az egyetemen?
2015. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, a kérdésd a sötétség elég magas fokát mutatja :(

Tudod, hany pontod van. Tudod, mennyi a ponthatár. A lőtéri döglött kutyat érdekli, hany embernek van ugyanannyi.


Holnaptól meg hűdejó... jönnek a masodik helyre is mehetek, stb kérdések.

2015. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5%

Ne foglalkozz velük, ha unokatesómtól nem, én sem tudtam volna meg sehonnan, hog hogyan működik ez. Qrva könnyű azoknak dumálni, akiknek a szájukba adja valaki, de nekünk semmit nem mondtak a középiskolában se az érettségiről, se a felvételiről, se a továbbtanulásról, de még a szalagavatóról, ballagásról sem. A bolondballagást 3 óra alatt dobtuk össze, mert akkor tudtuk meg, hogy lesz. Pedig a város egyik legjobb sulijáról van szó (állítólag).


Na de a lényeg: ez nem úgy működik, hogy megvan egy ponthatár, aki azon fölül van, az lehet, hogy bejut, ha van hely. Itt megvan, hogy felvesznek 50 embert, az azt a szakot elsőként megjelölő legmagasabb pontszámú 50 bekerül, az 50. pontja lesz a ponthatár. Remélem, így érthető. Sok szerencsét!

2015. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

18 éves vagy, érettségivel. Olvasni tudsz. Neted van.

Elég szomorú, ha nem jutsz el odáig, hogy hol nézz utána annak, ami fontos.

2015. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Már nem azért kedves 7. válaszoló, de nekem se rágtak a számba semmit, az iskolában se nagyon volt szó róla. De én fogtam magam, leültem a kicsi popómra és elolvastam az összes ilyen jellegű dolgot a neten, elvégre egyetemre akarok menni, utána jártam. Fura, hogy egyesek erre nem képesek és csak várják a sült galambot.
2015. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell senkinek a szájába rágni egyértelmű dolgokat, ugyanis MINDEN le van írva.
2015. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!