Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki levezetne nekem egy...

Valaki levezetne nekem egy másodfokú egyenletet?

Figyelt kérdés

4x² + 112 + 44x = 0



fogalmam nincs mit kell csinálni:\


2015. júl. 28. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előszőr is osztasz 4-el.Ekkor ezt kapod:x^2+28+11x.Màr csak be kell helyettesítened az első válaszban található képletbe.(a=0;b=11;c=28)
2015. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is látható, hogy a baloldalon mindegyik elem osztható 4-el, úgyhogy ezt érdemes megtenni (nem szükséges, de egyszerűbb, ha kisebb számokkal dolgozunk). Így lesz:

x^2 + 28 + 11x


Ezután alkalmazni kell a másodfokú megoldóképletét:

x1,2 = (-b +- sqrt(b^2 - 4ac)) / 2a

ahol 'a' az x^2 számszorosa (1), 'b' az x számszorosa (11) és 'c' a konstans számszoros (28).

Tehát az a,b,c úgy jön ki, hogy az

a*x^2 + b*x + c = 0 egyenletbe helyettesíted be a konkrét számokat.


Ezután elvégzed a másodfokú megoldóképletét, és rendszerint 2 eredményt fogsz kapni, egy x1-et, és egy x2-t. Mindkettő megoldása a másodfokú egyenletnek.

(előfordulhat, hogy csak 1 megoldás lesz, lehet, hogy egy sem a valós számok halmazán)

2015. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

úristen


a megoldóképlet mindig ugyanaz?

nekem 0 lett az eredmény,egyáltalán nem értem ezt az egészet.


[link]


9 éve érettségiztem,az is csak kegyelem kettes lett


köszönöm szépen a válaszokat

2015. júl. 29. 09:12
 5/5 anonim ***** válasza:
De az "a" nem 0 hanem 1. A nevező nem 0 lesz.
2015. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!