Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki mikor döntötte el, hogy...

Ki mikor döntötte el, hogy milyen szakra/egyetemre megy továbbtanulni? Van olyan, aki más irányba menne/ment, mint ahogy tervezte?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
8. osztály elejétől egészen 11. osztály végéig művészeti vonalon akartam folytatni a tanulmányaimat. 12. osztály elején gondolkoztam el a műszaki képzéseken, végül januárra eldöntöttem, hogy az informatikát választom (informatika szakra jártam középiskolába). 3 éve vagyok proginfón, egyenlőre nem bántam meg.
2015. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
10.es koromig műszaki vonalon akartam továbbmenni, most 12.be megyek és nemzetközi gazdálkodásra szeretnék menni. Ezt kb 11. Félévben döntöttem el.
2015. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a pontos szakot és egyetemet 11-ben döntöttem el, de már rég óta tudtam, hogy ilyesmivel szeretnék foglalkozni
2015. aug. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
11.ben változott meg a 17 éves tervem, de nem bánom
2015. aug. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú hosszú évekig akartam tengerbiológus lenni, aztán egy évvel ezelőtt a MOME-re készültem design és művészetelmélet szakra. Szeptembertől NKE-s leszek, és közigazgatást tanulok, de ha nem jön össze, akkor elvégzek egy hajópincér tanfolyamot. Na erre varrj gombot. :DD ;)
2015. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
idén februárban. oda vettek fel, egyenlőre várom mert szeretem az oda kello targyakat
2015. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt már általános suliban tudtam, hogy biológiával kapcsolatos dologgal szeretnék foglalkozni, de a konkrét szakot csak 11. osztályban találtam ki. Oda is mentem, el is végeztem:)
2015. aug. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6 éves oltásom után kitaláltam hogy én orvos leszek,és ez ki is tartott érettségiig ! :D Harmadéves leszek a SOTE-n :)
2015. aug. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én 10.-től 12. év elejéig pszichológiára készültem, majd októberben jött a nagy fordulat, szóval végül skandinavisztikát jelöltem és fel is vettek. remélem jól döntöttem. :)
2015. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem vagyok benne biztos, pedig már a 2. egyetemet kezdem...Talán legkorábban kertész akartam lenni.... aztán meg jó ideig nem gondolkodtam rajta. Továbbtanulásnál az utolsó pillanatban döntöttem el, de elsősorban az motivált, hogy legyen indokom minél távolabbra menekülni itthonról... Aztán meg ott hagytam és jelentkeztem orvosira, amit egy hét alatt döntöttem el, úgy, hogy előtte meg sem fordult a fejemben. Mégis most úgy érzem, hogy talán tudat alatt minden lépésem szándékosan vezetett ide, úgyhogy nem bánom, hogy így alakult, és remélem ki tudok tartani mellette :)


Szóval szerintem az élet egyik legérdekesebb kérdése ez, bár van, aki nagyon fiatalon elhatározza magát, de nagyon sokan még idősebb korukban sem biztosak... meg az is egy jó kérdés, hogy mernek-e kockáztatni, és váltani...


Mindenesetre, ha döntés előtt állsz, sok sikert hozzá! :)

2015. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!