Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak nálam ilyen a helyzet?...

Csak nálam ilyen a helyzet? Velem van a gond? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Informatika szakon elvégeztem a középsulit jó érettségivel (mind 4-es, a töri 5-ös). Utána jártam egyetemre, közgázra fél évig. De mivel mind az informatikusokból, mind a közgazdászokból annyi van, hogy Dunát lehet fakasztani velük, ezért elmentem szobafestőnek tanulni, hogy két kezű munkával próbálkozzak. 2 évig voltam ebben a szakmában. Első munkahelyemen kihasználtak és nem fizettek, másodiknál meg úgy bánnak mindenkivel, mint a kutyákkal (szó szerint). Most itt munka nélkül, otthon takarítok, gyúrok, rendet tartok és most beíratott anyám főiskolára óvodapedagógiára vagyis majdnem 30 leszek mire megint munkába megyek (Ausztriába). Szerintetek ez normális dolog? Valahol a lelkem mélyén úgy érzem, hogy nem az még akkor is, hogy azt mondják, hogy muszáj elvégeznem, mert csak így tudok szerezni jól fizető állást. Szerintem nem mindegy, hogy havi 100-150-et keresek vagy fél milliót keresek.

2015. aug. 5. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem csak nálad, hanem az egész országban. Itt a mérnökön kívül csak a politikust és s*ggnyalóit fizetik meg. Ha emberi fizetést akarsz, akkor menj ki Ausztriába. A helyedben az egyetemet is ott végezném. Én nem dolgoznám le egy ilyen országnak, mint a miénk a képzést és ki sem fizetném.
2015. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A óvodapedagógiával pedig sajnos nem fogsz többet keresni. Anyád álomvilágban él.
2015. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy csöppet el vagy tájolva szerintem, ha úgy gondolod, hogy az informatikusokkal Dunát lehetne rekeszteni. Programozókból pl. akkora hiány van, hogy ma már minden szerencsétlent felvesznek, csak legyen munkaerő...
2015. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Mekkora egy troll kérdés! Informatika még mindig az egyik legkeresettebb szak. Óvobácsiként mit akarsz Ausztriában csinálni?
2015. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk lehet a sima shit középsulik okj infóra gondolt. Na abból sok van. Egyetemivel az egyik legkönnyebb az elhelyezkedés elég jó kezdőfizetéssel.
2015. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Unokaöcsém 20 éves, villanyszerelő. Kis túlórával együtt kap nettó 200 ezret, ami egy kezdőnek szerintem nem rossz. Kapott ennél jobb állásajánlatot, de az gyári munka lett volna (szakmájában persze). Ott anyagilag jobban járna, de utaznia kellene, meg a mostani változatosabb, így ezt választotta.

Lehet, a szobafestő szakmával kellene még próbálkozni, amíg normális munkahelyet nem találsz.

2015. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!