Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem az...

Szerintetek van esélyem az orvosira?

Figyelt kérdés

Én már érettségiztem, viszont nagyon hanyag és lusta voltam, nem tanultam rendesen, sőt nem is tanultam, csak olvasgattam a könyvet, ennek ellenére írtam egy 66%-os emelt biológia érettségit, szóbelivel együtt 72%-os lett, de arra sem igazán tanultam, hamar megjegyzem a dolgokat és inkább megértem a dolgokat. Gimiben megint nem vettem komolyan semmit, éretlen voltam és nem tanultam, de 4-esek és 5-ösök lettek az eredményeim (a többi érettségi)


Nekem ezek alapján kedvezőbb lenne a duplázásos módszer, elhatároztam, hogy keményen tanulok és októberben megírom újra a bioszt, úgy gondolom ha olvasgatással tudtam írni egy 66%-os bioszt, akkor kemény tanulással és sok feladatmegoldással sokkal jobbra meg tudom írni, egy 95-96%-os írásbelit szeretnék, Mit gondoltok? Reális?



2015. aug. 10. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Kémiából vagy fizikából még nem rendelkezel érettségivel? Vagy csak rosszul értelmezem? Idén nem is jelentkeztél orvosira?


Amúgy persze, miért ne lehetne? Ha rászánod magad, s komolyan veszed, simán bekerülhetsz! Nekem sok segítséget nyújtott, hogy jártam magántanárhoz, de azt is hozzáteszem, nekem a nulláról kellett felépítenem a tudást. Ha már csak ismételned kell, ahhoz nem biztos, hogy feltétlenül szükséges a tanár, csak az eddig használt könyvek, jegyzetek. No, meg a szorgalmad! :)

Töltsd ki az előző évek feladatsorait is, illetve van a Mozaik kiadónak külön érettségi-felkészítő munkafuzete is, ami hasznos, mert rááll az agyad arra a típusú problémamegoldó gondolkodásra! :)

2015. aug. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, már megvan mindenből, kémiából is megvan :)
2015. aug. 10. 19:02
 3/9 anonim ***** válasza:

A kémia emelted mennyi lett?


Amúgy ha októberben nem is, májusban tuti sikerül a biosz, ha lesz két 85%os emelted már azzal is bekerülsz a sotéra is, vidékre kevesebb is elég.

2015. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, hogy hogy lehet 95-95%-ost írni. Én nagyon keményen végigtanultam 2 évet és az emelt törim így is csak 84% lett... Lehet én csinálok valamit rosszul.
2015. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért a biosz kicsit konkrétabb mint a töri, nekem is ilyen olvasgatós módszerrel lett 78 az emeltem.

De a magyar a "legrosszabb" emelt ilyen szempontból, az tényleg lutrifaktor is, akkor is ha tanultál. :)

2015. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok. A barátom gyakran kikérdezett bioszból, illetve sokszor ott volt velem, mikor a teszteket töltöttem, és megállapítottuk, hogy ebből a tantárgyból több feladatban is a logika dominál, azonban van néhány olyan része, ahová konkrét lexikális tudás kell. Szóval, az emberek általában nem írnak szörnyen rosszakat (kémiából gyakoribb ez sajnos), de ahhoz, hogy kimagaslóan jó legyen, éppen azok az apróságok kellenek, amit csak alázatos munkával tudsz elsajátítani. Meg persze, bizonyára a szerencse is benne van! :) Mert mindenkinek vannak olyan témakörei, amiket nem igazán szeret. De az jó taktika, ha azokat gyötröd leginkább. Sok sikert kívánok neked az álmaid megvalósításához! :)
2015. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát én is nagyon keményen tanultam de csak nyolcan-valahány lett a biosz, a kèmia még ennyi sem. Mondjuk elég lett mert én nem duplàztam, mivel a középszintűek baromi jók lettek.

meg aztàn az egyetemen màr tök màs a rendszer, meg az egész kàbè összehasonlíthatatlan. Az mindenkèppen jó ha most megszokod hogy milyen magad felett "hajcsàrkodni", mert a vizsgaidőszak az kegyetlen. Persze van akinek könnyebben megy biztosan mint nekem :-) de sok sikert neked remèlem sikerül

2015. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazából nagyon sok függ attól, hogy éppen milyen feladatok kerülnek bele, hogy éppen fáj-e a fejed, ezért kockázatos a duplázás. Hiába készülsz fel nagyon jó, beleszaladhatsz olyan feladatba, ami felett véletlenül átsiklottál amikor tanultad. Sokszor nem az igazi tudásodat tükrözi az eredmény. De szerintem mindenképp próbáld meg és jövőre találkozunk az orvosin :)
2015. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, kockázatos duplázni! Először magam is arra hajtottam, mert az munkált bennem, hogy a hozott tanulmányi pontjaimban van egy-két négyes, és az biztosan lerontja... De mivel a kémia nem lett annyira jó, nem volt értelme duplázással számítani a pontjaimat. Bepötyögtem az eredményeimet a felvi pontszámító kalkulátorába és nagyon pozitívan csalódtam. Szerintem csekkold le te is, hátha neked is kellemes meglepetés lesz! :) Am, melyik egyetemmel szimpatizálsz? Vagy nincs még elképzelés?
2015. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!