Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem rá, hogy felvegyen...

Van esélyem rá, hogy felvegyenek az orvosira?

Figyelt kérdés
9.-ben nem igazán szerettem a kémiát, 10. év végén pedig kifejezetten örültem annak, hogy többé nem kell tanulnom. Aztán 11. év elejére rájöttem, hogy orvos szeretnék lenni (a nagypapáim rákban haltak meg, így a hasonló betegeken szeretnék segíteni.)Kémiából és biológiából is emelt szintű fakultációra járok a suli legkeményebb tanárához, és mindkét tantárgyból megvolt a stabil ötösöm. Ha a nyári szünetben nagyon belehúzok a tanulásba, és meglesz a két nyelvvizsgám is (egy már megvan, a másikra pedig készülök) akkor lehet esélyem az orvosira? Csak mert a kémiatudásomban nagyon bizonytalan vagyok így is...:S
2013. júl. 9. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet esélyed rá. Írsz két jó érettségit és már bent is vagy. :-)
2013. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a nyelvvizsgát felesleges megcsinálnod, mert orvosira nem számítják be(persze jól jön, de pontokon nem fog látszódni). a 2 emeltre gyúrj rá. ha esetleg a fizika jobban megy, akkor azt is választhatod emelt szinten.
2013. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég jó esélyekkel indulsz. Amit a szövegből megtudtam, az az, hogy jól teljesítesz azokból a tárgyakból, amelyekből emelt szintű érettségit kell tegyél, illetve szorgalmas vagy, mivel még nyáron is velük foglalkozol. Szerintem a bizonytalanság ellen a legjobb módszer a gyakorlás. Ha megnézed, hogy hogyan sikerülne most valamelyik előző kémiaiérettségi, abból láthatod, hogy milyen szinten is állsz, és hogy mit kell gyakorolnod. Még egy éved van (megközelítőleg) az érettségiig, ennyi idő jóval gyengébb tudásról indulva is jól fel lehetne készülni.
2013. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én gimiben majdnem megbuktam kémiából, aztán érettségi előtt egy évvel kitaláltam, hogy orvos leszek. Egy év intenzív tanulás után elsőre felvettek, és eddig csúszás nélkül haladok az egyetemen.

Legyen kicsit több önbizalmad! Persze, hogy van esélyed! :-)

2013. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!