Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia, kémia emelt érettség...

Biológia, kémia emelt érettségi! Vannak segítő kérdések?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a szóbeli érettségin (emelt), mikor tételt húzok, a lapon csak egy téma lesz megadva, pl.: fotoszintézis és biológia oxidáció, vagy a téma mellett segítőkérdéseket is kapok, ami alapján a feleletem felépíthetem?


Ha pedig valakinek van kedve, leírhatná, hogy pontosan hogyan zajlik ez a két érettségi.

Most leszek végzős, és eléggé idegesít ez a dolog. Köszönöm, nektek! :)



2015. aug. 11. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Kémiáról nem tudok nyilatkozni, csak bioszból voltam.


Két részből áll a szóbeli, az elsőnél meg van adva egy téma, amit többé kevésbé részletesen magadtól kell elmondani, de van hozzá néhány kérdés. Pl. nekem egy szénatom útját kellett követni valami erdőben, és volt olyan kérdés, hogy pl. ezt mivel lehetne megtenni (C-izotóppal).


A második feladatban van valami szöveg, grafikon vagy bármi ilyesmi, amit elemezni kell a kérdések alapján.

Nekem a Human Genom Projektről volt a szöveg, kérdésvolt pl. a DNS szerkezete, de volt benne valami számolósdi is. Igazából egy biosz köntösbe bújtatott nem túl bonyolult matekfeladat volt.


Természetesen van időd kidolgozni, és a vizsgáztatók is segítenek.

2015. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kémiából igazából van egy kidolgozandó tétel meg egy kísérlet. Mind kettő jó előre meg lesz adva, ott pedig a szempontok. Oxovegyületeket húztam és akkor volt hogy triviális nevük meg redoxi tulajdonságaik, ezüsttükör fehling, azt kb ennyi. Kísérletnek meg valami hidratációs energiával kapcsolatos dolog annyira már nem emlékszem.

Igazából elég sokat makogtam és nem is volt az az akadémikus előadás, kis nem tudtam két fogalmat tökéletesen megfogalmazni és 45 pontot adtak az 50ből végül is.

2015. aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja meg volt még valami összetettebb kifejtős, de nem tudom már mit kérdeztek
2015. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!