Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érettségi után külföld....

Érettségi után külföld. Angliába készülök, és nem tudom hogy a CV-be az itthoni diákmunkát is be lehet írni? Esetleg ilyen önkéntes dolgokat (mint óvodában segítő. Stb)?

Figyelt kérdés
london, munka, költözés

2013. febr. 24. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Persze.
2013. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És csatolni is kell hozzá valamilyen dokumentumot?
2013. febr. 24. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Beírhatod, hogy legyen valami írva a CV-be. De nagyon sokszor a magyar munkareferenciát nem fogadják el. Jobban örülnek ha van angol munkareferencia. Írd be hogy milyen szakmát végeztél, miben van gyakorlatod.

Megkérdezhetem hogy mennyi idősen tervezed a kiutazást?? 18-20??

2013. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
18. Most fogok érettségizni májusban így a nyárimunkán és az önkéntességen kívül más tapasztalatom nincs, főleg nem angol... nyáron egy intenzív nyelvtanfolyam (középfokú nyelvvizsgám van, de mégis megerősíteni), és ezért indulnák a párommal szeptemberbe. aki 24 éves és 3 éve dolgozik
2013. febr. 24. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:
CV-be azt írsz, amit akarsz, senki nem fogja ellenőrizni.
2013. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kint dolgozom Angliában egy munkaközvetítő irodában (nem Londonban) Ezért nem értek egyet az utolsó hozzászólással hogy senki nem ellenőrzi a Cv-det. De igenis ellenőrizzük.

Ahogy írtam az angol munkareferenciát részesítik előnyben mert az leinformálható. Nem baj ha nincsen, csak jó ha van..Végül is senki sem úgy kezdi hogy rögtön van angol referenciája.

Korábban is írtam, hogy nyugodtan írd bele, hogy miben van gyakorlatod. Írod hogy óvodái segítő voltál. Írd bele nyugodtan, hogy mit csináltál az óvodai kisegítő alatt. Mindent írj bele amiben dolgoztál..Egy kicsit lehet szépíteni is a dolgokat.. A külföldi referenciát nem fogják leellenőrizni, és hacsak nem orvosként dolgoztál akkor nem is fognak utána járni, infót kérni..

De írd bele, hogy a gyakorlatodtól függetlenül bármi munka érdekel, így jelzed hogy elérhető vagy.. Ez fontos, mert sokszor akad olyan meló amihez kell ember, mondjuk a korod, adottságod, nyelvtudásod adott lenne, de nincs gyakorlatod. Így lehet adnak esélyt ha jelzed hogy nem ragaszkodsz csak a gyakorlatban szerzett munkához hanem vállalsz újat is.

Nem hiába kérdeztem a korodat is. Mivel 18 éves vagy, így nem árt tudnod hogy neked sokkal kevesebb lesz a béred mint a párodé.

Azt is tudnod kell, hogy se gyakorlat, se szakma esetében te csak a minimálbért fogod megkapni, akárcsak a párod ha nem a szakmájában dolgozik.

Viszont a te esetedben ez kevés, főleg ha Londonban akartok élni. Te a korod miatt 4,98 GBP/óra bért kaphatsz.. Neked ennyi a minimálbéred. A párod ha minimálbéres lesz ő 6,19 GBP/óra bért fog kapni.. Nem sok..Gondoljátok végig, mert hiába dolgoztok mindketten a te fizetésed nagyon kevés lesz.. Legalábbis amíg be nem töltött a 21 évedet.. Még valamit.. Az érettségid semmit nem ér kint. Nyelvvizsga papírt sem kérünk soha, inkább maga a nyelvtudás számít.. Minél jobban tud valaki angolul annál több lehetősége lesz.

Sok sikert

2013. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó nyilván nem arra gondoltam, hogy beírhatja, hogy ő egyébként agysebész és atomfizikus, hanem amit te is írsz, hogy lehet szépíteni a dolgokon picit.
2013. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!