Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Duális képzésre csak az első...

Duális képzésre csak az első félév előtt lehet jelentkezni, vagy tudok akár a második félév előtt is?

Figyelt kérdés
Idén kezdem az egyetemi tanulmányaimat és hallottam erről a duális képzésről. Van is rá lehetőség csak nem tudom, hogy az egyetem mellett mennyire lehet bírni, hogy kevesebb nap alatt kell megtanulni ugyanazt amit azok tanulnak, akik nem duális képzésre járnak. Ezért gondoltam arra, hogy első félévben megnézném, hogy mennyit kell tanulni, és ha bírnám akkor második félévtől elkezdeném ezt a duális képzést.
2015. aug. 14. 12:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy ha tanév közben nem lehet váltani, akkor a pl. második tanévtől kezdve.
2015. aug. 14. 12:18
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, elméletileg meg van rá a lehetőséged, gyakorlatilag nincs. Mivel a duális képzésből bármikor ki lehet szállni, így felszabadulhatnak helyek. De erről te nem fogsz értesülni, az egyetem/főiskola sem fog neked helyeket keresni. Annyit tehetsz, hogy az első félév után elkezdesz érdeklődni a duális képzésben résztvevő vállalatoknál, hogy esetleg van-e náluk szabad hely. Nem lehetetlen, csak nehéz és alaposan utána kell érdeklődni. Sok sikert! :)
2015. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2015. aug. 16. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!