Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok írni hasznos tippeket...

Tudnátok írni hasznos tippeket/ötleteket, amikre egy gólyának érdemes odafigyelnie?

Figyelt kérdés

Pl. milyen módon és mibe jegyzeteljünk.

(A Debreceni Egyetemre megyek, de ez lényegtelen.)



2015. aug. 15. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
amibe akarsz, ahogy kényelmes
2015. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

1; Soha ne hallgass a felsőbb évesekre, mindig a saját tapasztalatod alapján ítélj meg egy tárgyat/vizsgát, és ne hagyd magad beszaratni.


2; Abba írj, amibe kényelmes, senki nem fog vele foglalkozni


3; Laptopon ne jegyzetelj, mert sokkal lassabb

2015. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha veszel egy mappát, raksz bele egy rakat lapot (rád van bízva, milyet) és ezt hordod, a végén egyszerűbb is összeszedni a jegyzeteket, illetve nem kell mindennap másik füzettel bajlódni. Csak felírod a tetejére a dátumot, tárgyat, akár tanárt is, aztán arra jegyzetelsz.

A tárgyakat mindenki egyénileg ítéli meg, érdemes több embert megkérdezni róluk. A DE-n a TO tapló, erre készülj, nagyon kényesek, én egy évet jártam oda, kész rémálom volt az ügyintézés.

Laptopot nem érdemes hordani, csak eltereli a figyelmed.

Érdemes legalább havi egyszer átnézni a jegyzeteket, mert félév végére rengeteg anyag összejön és szívás tud lenni annyit átnézni (ez 5 év egyetem tapasztalata).


Hajrá! :D

2015. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
A laptopos jegyzetelés valóban lassabb annak, aki nem tud gépelni.. :D
2015. aug. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

- ha teheted ne hagyd ki a legunalmasabb órákat se, különben úgy kell összehalászni az anyagot mások szintén erősen hiányos füzetéből

- illetve ha tényleg bemész, próbálj meg jegyzetelni is annyira hogy átlásd az irkafirkád, különben úgy jársz mint én, ott voltam, de pár összefüggéstelen gondolatfoszlányon kívül mást nem találtam a füzeteimben néhány órán

- talán jó lehet még ha óra után vagy délután/este átnézed amit aznap jegyzeteltél, mert lehet ha 1,5 hónap múlva előveszed már nem értesz belőle semmit

2015. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 Másodpercenként 5 karaktert ütök szabályos gépírással, de még nekem is lassabb. Mert ez erősen szakfüggő. Próbálj meg egy differenciál egyenletet megszerkeszteni laptopon.
2015. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Az mindig ment :D
2015. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 A hangsúly még mindig az időn van. Mire megszerkeszted, az előadó meg is oldja.
2015. aug. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

1.A mappa nagyon jó ötlet, én az előadásokra spirálfüzettel járok ugyan, mert szeretem félbehajtani a füzetet amíg írok bele, viszont a félév végén a füzet lapjait mappákba rendezem, így ha egy későbbi félévben szükség lesz valamire, könnyen vissza tudom keresni.


2. érdemes több tollat is vinni, hogy legyen tartalék


3. nap végén nagyon hasznos, ha mégegyszer átolvasod, amit aznap jegyzeteltél


4. érdemes összeírni, hogy melyik beadandót mikorra kell elkészíteni, így könnyebben átlátod a félévet és időben el tudod készíteni.


Sok sikert az egyetemi éveidhez! ;-)

2015. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%
#8 Ha lassú vagy :P
2015. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!