Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia szakon egyetemen a...

Kémia szakon egyetemen a laborgyakorlatokon a diákok szoktak különböző anyagokat előállítani mármint tanítják ezt nekik?

Figyelt kérdés

#kémia #kémia szak #kémia labor #kémia laborgyakorlat
2015. aug. 18. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdekes lenne, ha nem tanítanák…
2015. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Silber ***** válasza:

Márpedig érdekesen nem konkrét anyagok előállítását tanítják...

Az egyetemi laborgyakorlatok során nem az az adott lecke címe, hogy "aszpirin gyártása", vagy "how to make TNT". Az adott alkalom során általában valamely nevezetes reakciótípus lejátszatása a cél, például Diels-Alder reakció, nitrálás, észterképzés, diazotálás, satöbbi. Egy adott anyag pedig felépíthető ezen reakciótípusok kombinálásával.

Nekem volt olyan laboratóriumi gyakorlatom ahol négy, egymástól eltérő reakciótípust egymás után végrehajtva kaptunk a végén a kívánt terméket.

2015. aug. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az egyetemi laborgyakorlatok során nem az az adott lecke címe, hogy "aszpirin gyártása""


Pedig biológus szakon mi csináltunk aszpirint...

2015. aug. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Silber ***** válasza:
Én is csináltam... De biológus szakon nem is azt kell megtanulni, hogy egy adott szerves molekulát milyen lépésekben lehet előállítani abból kiindulva, hogy hogyan néz az ki.
2015. aug. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. aug. 19. 08:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted az előállítást? Mi gyógyszerészetin gyakran állítottunk elő különböző gázokat gázfejlesztőkkel, csináltunk átkristályosítást is, vagyis preparátumokat, amik szilárd, kristályos anyagok.
2015. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!