Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki főiskolára...

Miért akar mindenki főiskolára járni, és a többsége miért képzeli el úgy a tanulmányait, mint a buliszervíz című filmben volt? Miért nem akar senki szakmát tanulni és dolgozni?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy a felső oktatásban résztvevő hallgatók kb 70-80%-a a képzés időtartamának kétszerese ideje alatt teszi le / ha leteszi/ az adott szakot, de hallottam, és ismertem nem egy olyan is aki a BSC rendszerben a 8. évét járta az iskolában. Mire átbukdácsol és megvan a diplomája eltelik az életéből 8-9 év...tehát mire megvan a végzettsége lesz vagy 28-30 éves. Ezek után hatalmas elvárásokkal kijelentik, hogy ők nem mennek el "kétszáz alatt dolgozni"...és munkanélküliként otthon tengenek lengenek. Szakmunkaerőből viszont igen nagy hiány van, de szakiskolákba senki sem akar menni. Nívós családok a gyermekeiket akkor is beleerőltetik a fősuliba ha nem is akarja a gyerekük, a proletárok pedig a gyerekükön akarják levasalni azt amit ők mint szülők az életükben nem értek el...Körbe nézek Budapesten, nincs olyan hétköznap hajnal amikor munkába menet ne botlanék bele részeg egyetemistákba, akik a szétbulizott éjszaka után mennek hazafelé vagy az albiba. Ennél lejjebb már nincsen.

2015. aug. 19. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
No és a statisztikád honnan húztad elő? A fejedből?
2015. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van némi túlzás a dologban,de én is ismerek olyan embert,aki már 5 éve csinálja a bsc-t és még legalább 1,5 hátra van neki. Sajnos tényleg sok embert felvesznek és nem komolyan áll az egyetemhez,hanem szabadság érzete van,mert nem kell bejárni és elmegy bulizni stb...sajnos én is ilyen voltam mikor felkerültem pestre,jól meg is szívtam,mert szar jegyeim voltak,de később rájöttem,hogy én ezt tényleg csinálni akarom és ahhoz tanulni kell.

Szerintem itt inkább azzal van a baj,hogy vannak ilyenek,akik tényleg csak a buli miatt akarnak pesten egyetemre menni és leszarják,hogy hova és milyen szakra veszik fel. De sokan vannak olyanok is,akiknek fogalmuk sincs,hogy mit várnak az élettől és bejelölnek olyan szakokat,ami rohadtul nem érdekli,de mások azt mondták neki,hogy ezzel jól lehet keresni és szintén leszarja az egyetemet,mert rájön,hogy nem érdekli.

Nem azt mondom,hogy ne bulizzon egy egyetemista,mert ez is benne van,csak nem egyfolytában. Tehát valamilyen szinten egyet kell értenem a kérdezővel,de azért el van túlozva az a 70-80%,nagyon sokan vannak,akik rendesen végzik az egyetemet és nem buliznak (vagy csak ritkán).

A maradékot meg sajnos nem lehet "kiszűrni" felvételi előtt.

2015. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Azzal még nem is nagy a baj, ha valaki tisztességesen csinálja. Illetve az se mindegy, hogy valaki azért csúszik-e mert bulizik, vagy azért, mert mellette dolgozik, így mire végez, már tapasztalata is lesz. Én azért mentem pl. egyetemre, mert ahhoz, amit én szeretnék csinálni, az kell. Azt megértem, hogy akinek fogalma sincs, mi akar lenni, azzal kapcsolatban jogosan felmerül, hogy mit egyetemistáskodik addig. De aki úgy megy egyetemre, hogy tessék én ez meg ez leszek, azzal szerintem nincs baj. Igen, van néhány idióta, aki valóban hosszú ideje csinál egy szakot, de azok úgyis megszívják végül. 200 alatt nem megyünk el dolgozni. Én speciel ingyen dolgozom (tapasztalatért, és nem gyakornok vagyok, hanem önkéntes). Igen, tudom, hogy nem azt mondtad, hogy mindenki ilyen.


"Nívós családok a gyermekeiket akkor is beleerőltetik a fősuliba ha nem is akarja a gyerekük, a proletárok pedig a gyerekükön akarják levasalni azt amit ők mint szülők az életükben nem értek el..."


Ez mind hiba, mert a gyereknek kéne erről döntnei, lévén, hogy ekkorra nem is gyerek már.


Ugyanakkor megérthető az is, hogy ez egy ördögi kör. Minél többen diplomások, annál jobban elértéktelenedik a diploma. Minél jobban elértéktelenedik, annál inkább azt akarja Gipsz Jakab is, hogy neki is legyen, nehogy már pont neki ne.

2015. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként szóbeli felvételi kéne, és már kiszűrhető lenne pár fura alak.
2015. aug. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szóbeli felvételi tényleg jó ötlet,csak kár,hogy ennyi embernél kivitelezhetetlen. Amúgy nekem msc-n szóbeli felvételi volt és akármelyik más egyetemen ezen a szakon szóbeli felvételi van. De ez sem mondható el minden szakról,pedig tényleg érdeklődően megkérdezték,hogy miért ezt választottam,mi a célom,stb....
2015. aug. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Msc-n és MA-n szokott lenni, nekem is volt. Sőt, egyes MA-kon (fordító stb.) írásbeli is van, nem csak pontszám. Nekem tanulmányt kellett beadnom.


A szóbeli úgy volna jó, mint a gimikben: csak a legmagasabb pontszámokat hívnák be. Persze ez egy alapból másmilyen felvételirendszert feltételez.

2015. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 25 éves koromig járt az árvajáradék azzal a feltétellel ha nappali tagozot felsőoktatásban tanulok. Így tképp ingyen megcsináltam 2 diplomát. Discoba, buliban még sohasem voltam, rengeteget ingáztam mert vidéken laktam még akkor és sosem vontott ez az egész partizás. Viszont nagyon sokat diákmunkáztam és babyszitteltem, órák után akár este 10-11-ig. Meg hétvégente ha ráértek a barátaim elmentünk moziba, kávézni, enni, kb kimerült ebben a szórakozásom. Értem amit írsz de azért az csak a leghangosabb réteg, elég sokan voltunk akik dolgoztak még a nappali mellett is és ennek ellenére mindent időben elvégeztek, halasztott és passzív félévek nélkül.
2015. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És tulajdonképpen mi a kérdésed? Mindenki oldja meg a problémáit, karrierjét úgy ahogy tudja. Nem hozhatsz mások helyett döntéseket.
2015. aug. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!