Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME mérnökinformatikára mit...

BME mérnökinformatikára mit kell tudni nagyon a középsulis fizikából?

Figyelt kérdés

Mivel kicsit nehezebben megy a fizika, át szeretném még gyorsan nézni a fontosabb témaköröket, amikre szükségem lehet. Melyek ezek? (elsősorban azokat kérdezem akik 2014-ben kezdték, tehát már az új tanterv szerint tanultak)


Egyik ismerősöm azt mondta, hogy felesleges átnéznem, mert ott úgyis teljesen mást fogunk tanulni, ez igaz? (ő már régebben végzett ott)



2015. aug. 19. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
fizipedia.bme.hu/index.php/Fizika_1i_-_Mérnök_informatikus_alapszak
2015. aug. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

középiskolásból? mindent..

de leginkább mechanika, termodinamika, elektromosságtan.

2015. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sidel ***** válasza:

1. félév:

mechanika (kb. 5 hétig)

termodinamika (kb. 3 hétig)

sztatikus mágneses és elektromos tér (kb. 5 hétig)


2. félév:

elektrodinamika

atomfizika alapjai

atommagfizika alapjai


2012-ben kezdtem, de ezt az új tanterv alapján írtam. Szerintem érdemes átnézni, még ha ott más szinten is fogjátok venni, egyes dolgokba jobban belementek. Nem árt, ha az alapokat tudod.

2015. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!