Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jövőre egyetemista leszek, mi...

Jövőre egyetemista leszek, mi alapján lehet bejutni kollégiumba?

Figyelt kérdés
2016-ban megyek egyetemre, valószínűleg Budapestre. A fővárostól 1-1,5 órányira lakom (tehát viszonylag közel), a szüleimmel és 1 testvéremmel, szóval a családi hátterem sem zűrös. Érdekelne, hogy mi alapján vesznek fel valakit kollégiumba? Hallottam már a családban az egy főre eső jövedelem mennyiségéről, lakóhelyem iskolától való távolságáról, de nálam ezek mind-mind rendben vannak, úgy érzem kénytelenek leszünk albérletet keresni.. Segítenétek, elmondjátok mik az előnyök?
2015. aug. 23. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem függő... ELTE-re jártam bsc-re,ott szociális pontok alapján ment ha jól emlékszem már a gólyáknak is,de azóta nem tudom hogyan változott. BME-re most járok msc-re,ott viszont biztos,hogy csak tanulmányi pontok alapján veszik fel a gólyákat és általában bőven 400 pont fölött kell lenned hozzá. Eléggé szomorú,mert tényleg vannak,akiknek fontos lenne,de éppenhogy felveszik egyetemre,csak az a kolihoz nem elég. Felsőbbéves felvételinél már az egyetemen elért átlagodat nézik és a szociális pontjaidat többek között (van még pár dolog,amire kaphatsz plusz pontot,vagy levonhatnak : közösségi tevékenységért kapsz,fegyelmi pontok miatt meg levonnak)
2015. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lio77 ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag az amit leírtál.A távolságra kevés pontot kapsz,és ahogy látom nem vagytok nagycsalád(3 vagy több gyermek).Ha a tesód még tanul akkor az számít.Esetleg ha van valami tartós betegséged,azt is figyelembe veszik.Egyéb esetben tényleg albérlet.
2015. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat, sajnos tényleg úgy néz ki, ebből albérlet lesz:/
2015. aug. 26. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!