Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az új matekos kísérleti...

Az új matekos kísérleti tankönyvek jók?

Figyelt kérdés

2015. aug. 24. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyikre gondolsz?
2015. aug. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kár, hogy a közoktatás valamiért azt hiszi, hogy az órán megoldott feladat helyettesíti az otthoni munkát. Pedig a tanulók jelentős része oda sem figyel, mert vagy fáradt ésvagy nem is érdekli a téma abban a formában ahogy elő van adva.


Ezentúl a tankönyvek jelentős része önálló tanulásra alkalmatlan. A jó középiskolás tankönyvnek úgy kellene kinéznie, hogy a nyári tanulmányi versenyre küldött tanulók (pótvizsga:)) otthon leülnek és egyedül meg tudják érteni belőle a típusfeladatokat. Ehelyett mivel találkozik? Hogy ugyan úgy nem érti, mint ahogy a tanévben sem.


Nem olvastam a kísérleti tankkönyveket, de a mostanában odáig magasztalt mozaikos könyvek (amiket pl velem is megvetettek) szerintem semmit sem érnek, ha valaki komolyan gondolja. Akit csak ismerek, hogy sikeres emelt szintű érettségiket tettek mind a kétszintű rendszer előtti ajánlott könyvekből tanult.

2015. aug. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

most hirtelen ezt megnéztem, nekem pofonegyszerűnek tűnik, de egyrészt leérettségiztem másrészt mérnöki területen tanultam tovább, tehát nyilván nem releváns, hogy mennyire találom könnyen érthetően mit is akar velem megtanítani

a sokszínű matekból tanítottak minket, abból buktatni akartak 9.ben (de nem sikerült haha)

2015. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van a #2-#3 válaszolónak. A mai új tankönyvek döntő többsége semmit nem ér.


Matekból Obádovics J.Gyula: Matematika c. könyvet tudom ajánlani. Mert abban minden úgy van leírva, hogy önállóan lehet tanulni. Nagyrészt a középiskolai anyag van benn, de még az emelt szintű anyagba nem tartozó témakörök is akadnak benne (komplex szám, diffegyenlet).


Ha meg majd egyetemi szinten kell, olyan kötetek is vannak, és ezekből tényleg lehet tanulni.

2015. aug. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2015. aug. 25. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!