Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatóktól kérdeznék...

Orvostanhallgatóktól kérdeznék néhányat a sulival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Vannak idősebb évfolyamtársaitok? Esetleg aki gyerekek mellett végzi el?

Meddig vagytok bent suliban általában?

6 év elvégzése után hogyan van tovább?

A vizsgák írásbelik vagy szóbelik? (pl. anatómia)


2015. aug. 27. 10:38
 1/4 A kérdező kommentje:

A nyári gyakorlatok milyen hosszúak?

Mettől-meddig kell bent maradni?

2015. aug. 27. 11:10
 2/4 anonim ***** válasza:

nem vagyok orvosis, de van sok ismerősöm aki oda jár, néhány dolgot azért tudok róla

gyerek attól függ mekkora, mindenesetre elég ritkák ott az anyukák, mert elég hajtós szakról van itt szó

reggel 8tól általában 4-5nél előbb nem igen végeznek

aztán mennek haza tanulni, ismételni, mert nem ritkán elég terjedelmes anyagot adnak le, és nem babusgatnak senkit aki nem tudja az előzményeket, bár vannak tárgyak ahol az alapoktól kezdik a dolgokat, de azt is rohamos tempóban, fel kell kötni a gatyát.

6 év után nem tudom, sejtem továbbképzések vannak, utána lehet ennek nézni, valamint legalább már el lehet helyezkedni

a vizsgák nagy százaléka szóbeli

2015. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nyári gyakorlat 2hét-1hónap, valahogy így, van ahol komolyan veszik, van ahol csak papírt adnak róla, de annak annyira nincs értelme
2015. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én már végeztem, és voltak idősebb évfolyamtársaim. Anyukák úgy voltak, hogy egyetem alatt lettek azok, nem pedig úgy kezdték, egyébként jól nyomták általában csak egy évet kellett csúsztatniuk. Olyan anyuka aki úgy jött, hogy már volt gyereke egy volt, de ő csak azért járt orvosira, mert tipikus kitartott plázaribi volt, akinek büdös volt a munka és ez már a harmadik diplomája lett volna.

6 év elvégzése után általános orvos leszel, és vagy elmész rezidensnek, tehát belépsz a szakorvos képzésbe és 3-7 év alatt(szaktól függően) szakorvos leszel, vagy elmész PhD képzésre és elkezdesz kutatni, vagy egyéb utat választasz és mondjuk elmész gyógyszercéghez pl. orvoslátogatónak.

A vizsgák 90 százaléka szóbeli, vannak gyakorlati részeik is.

Az, hogy meddig vagyunk bent suliban tök változó, lehet, hogy csak délelőtt 11-ig, de olyan is lehet, hogy este 6-ig. A nyári gyakszik ideje órában van megadva. Napi 8 órával általában 3 hétre jönnek ki, és ami a csak aláíratjuk és be se járunk mentalitást illeti, az ilyenből ne legyen orvos. Hatodév egész végig gyakorlat, de azzal még ráérsz foglalkozni.

2015. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!