Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon nehéz a középis...

Panbogg kérdése:

Tényleg nagyon nehéz a középiskola?

Figyelt kérdés
Most leszek kilencedikes, és a nyáron megkaptam a szokásos "Nagyon nehéz lesz" "Nem lesz szabadidőd" vagy "éjjel is tanulnod kellesz" mondatokat. Tényleg ez az igazság?

2015. aug. 27. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, aki ezeket mondta, nem hiszem, hogy sűrűn járt középiskolába (kellesz)...


Nem lesz semmi ilyesmi, de persze ez egyénfüggő is.

2015. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es, vannak olyan területei az országnak, ahol a "kellesz" egy helyes és használt tájnyelvi kifejezés.


Kérdező, attól függ, milyen nehézségű középiskolába mész és milyen tanulási képességeid vannak, mennyire tanulsz hatékonyan. Egy szakközép pl. elég laza, de akinek nehezen megy a tanulás, az ott is küzd. Viszont egy nagyon erős gimiben egy jó tanulónak is szüksége lehet sok szorgalomra és önerőre. Az viszont semelyik esetben sem igaz, hogy nem lesz semmi szabadidőd és át kell tanulnod az éjszakákat. Ha jól osztod be az idődet, akkor kevesebb ráfordítással is működik a dolog. A nagyon nehéz majd az egyetem lesz.

2015. aug. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én amolyan "elit gimibe" járok, eddig (most leszek végzős) még nem szakadtam meg a sok dologtól, nem mondom, hogy soha nem volt olyan, hogy kiakadtam mert sok dolog jött össze egyszerre, de sose éjszakáztam igazán, szabadidőm elég sok volt, még akkor is amikor edzeni meg rajzolni jártam mellette, szóval viselhető, egyáltalán nem gyilkos:D 18l
2015. aug. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig én se szakadtam meg :D Ez majd egyetem jön elő inkább. :D
2015. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

A kérdés relatív. Ugyanis definiálni kéne a "nehéz" fogalmát, hiszen ha nem tudjuk mit jelent, akkor a kérdésre nem adható egyértelmű válasz.


Tegyük fel, hogy akkor mondunk valamit "nehéz"-nek, ha olyan tevékenység/folyamat elvégzése hárul reánk, mely sikeres teljesítéséhez több (szellemi vagy fizikai) munka vagy több idő befektetése szükséges.


A feltevésből önként vetődik fel a kérdés: Mivel viszonyítanunk kell valamihez, ezért mihez képest nehéz valami?


Most már - a fogalmak ismeretében - a kérdésre a válasz egyértelműen adódik:


Általános iskolához képest a középiskola nehezebb, de pl. egyetemhez képest könnyebb.


Még egy dolgot meg kell említeni: A valóság nem determinisztikus. Foglalkoznunk kéne az ún. kirívó, szélső esetekkel, de ettől most eltekintünk, mert hosszú lenne...


Lehetnek uis. olyan kiugró esetek, mikor pl. egy diák viszonylag igen erős általános iskolából egy gyenge középiskolába kerül. Hasonlóan gyenge ált. iskola-->erős gimi, ... lehetne folytatni a sort.


Na most ez így elég bonyolult, mintavételezés kéne hozzá, meg eloszlásfüggvény, stb... ebbe most nem mennék bele, komoly matematikai statisztikáról van szó.

2015. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam végig a 4 évet hogy szinte csak 4-5ösöm volt..és csak annyit csináltam hogy az órákon figyeltem meg megcsináltam a leckét(nem mindig de kb 5-10 percet vett el az életemből)..nem jártam könyvtárba,nem éjszakáztam (pontosabban nem a tanulás miatt 😉),és mindenre volt időm amit akartam..és nem vagyok könyvmoly vagy eminens,szóval nem, nem nehéz a középsuli,de azzal egyetértek hogy ez egyénfüggő..ha van egy kis eszed ami lehetőleg nem csak a hülyeségen jár akkor ez lehet a legjobb 4 éved☺👍
2015. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én erős gimibe jártam, hajtottak minket keményen, de így sem szakadtam meg. Viszont napról napra tanulni kellett, és mivel én komolyan vettem a tanulást, mindent rendesen megtanultam, ez sok időt el is vett. De átlagban egy átlag diáknak nem kell éjszakáznia, viszont minden délutánt tanulással kell töltenie hétköznap egy jobb gimnáziumban. Persze diáktól is függ, mert tényleg vannak, akikre minden ragad és órán megjegyeznek mindent... Én nem ilyen voltam.


Az egyetem igazából más, sokkal könnyebb szerintem (ez most lehet, furcsán hangzik az előző válaszokhoz képest). Egyrészt azért könnyebb, mert ha olyan szakra jársz, amit hivatásodnak érzed, akkor végülis azt tanulod, amit szeretsz (nem mindegyik kurzusra igaz ez, de lényegében igen). Másfelől, egy egyetemi szemeszter szorgalmi időszakból és vizsgaidőszakból áll, és igazából a szorgalmi időszakban rengeteg szabadidője van az embernek, maga osztja be az idejét, és nem az van, hogy napról napra járnia kell 8-ra a suliba, nincs az a kötöttség, hanem te szabod meg, mikor mit csinálsz, te veszed fel az óráidat, nem kell napról napra tanulni, hajtani stb. Persze vannak zh-k, de akkor sem kell óráról órára tanulni, készülni, házikat csinálni, mint egy gimiben. Ezért szerintem egy egyetem sokkal könnyebb ilyen szempontból, mint egy gimnázium. A vizsgaidőszakban rengeteget kell tanulni, középiskolás aggyal el se tudja ezt képzelni az ember, viszont egy egyetemistának más a tanulási stragétiája, szóval nem kivitelezhetetlen a dolog, csak harci kedv kell hozzá. Vizsgaidőszakban gyakorlatilag csak tanul az ember, de ott sem kell napról napra bejárni stb.


Úgyhogy a kötetlenség miatt számomra az egyetem összességében sokkal könnyebb, még akkor is, ha ott többet kell tanulni. Nem lennék újra gimnazista, mert nekem ez, hogy óráról órára tanuljak, házikat írjak, megjegyezzem a sok hülye leckét.. wá...

2015. aug. 28. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Hogy itt mindenki milyen okos.

Attól függ, hogy milyen eredményt akarsz elérni és mennyire vagy okos, szorgalmas. Én 4,7-es átlaggal végeztem eddig minden évben (most leszek 13.-os) és szinte minden este 11-ig, vagy éjfélig vagyok fent, utóbbi történik kevesebbszer. Úgy, hogy délután is szoktam tanulni. Nem vagyok épp egy eszes gyerek, így nekem sokat kell tanulnom és a sulink is jó.

Ettől függetlenül nem lesz olyan nehéz, mint amire számítasz, higgy nekem. Lesz szabadidőd is. :)

Van egy barátnőm, aki 5.0-el végzett idén, de állandóan itta a kávét, éjnek évadján fenn volt, akár hajnalig. Na igen, ő egy kicsit zakkant is amúgy, mármint tanulás terén, a tanulás tette azzá. Én azt mondom, ne ő legyen a példa.

De olyat is ismerek aki soha nem tanul, és mégis annyi az átlaga, mint nekem.

A legtöbb diákunk azonban eléri a 4.0-4.7-es átlagot azzal, hogy csak délután tanul, két három, esetleg négy órácskát.

De a kilencedik még nem nehéz. Ne aggódj.

12.-ben éreztem csak azt, hogy na ez egy húzós év, de így visszagondolva, nem volt nagy szám. :D

2015. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!