Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem igazságtalan...

Csak szerintem igazságtalan az osztályfönök?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi ,hogy volt egy pályázat amiről az osztályom kb 40%-a tudott mert nem mondta el mindenkinek(holott kellett volna) ami szerint 5ezret befizettek és 25ezret lehetett nyerni üdülésicsekkben.Nyert mindenki és most kitalálta az osztályfönök hogy aki nem fizette be (persze hogyan ha nem is tudtuk) az nem mehet osztálykirándulásra max ha 25ezret bevisz.Szerintünk ez nagyon igazságtalan mert ugye minket nem tájékoztatott.Ráadásul osztálpénzt is szed meg a mi pénzünkből adakozik akár szó nélkül.Nem az adakozással van gondunk csak néha nem is szól meg minden héten hopp egy ezres,vagy kettő.Karácsony előtt pl KÖTELEZŐEN ajándékra kellett pénzt vinni a tanároknak mert hogy szünet előtt búcsúztassuk el őket.
2010. márc. 10. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Utáltam ezt a nagyfene adakozást, amikor a lányom általánosba járt. Így adakozzunk, meg úgy adakozzunk, és a végén a tánccsoportnak a pénz kezelője jól belenyúlt az erszénybe, és még mi fizettük a csürhe utját is. Mi meg még 40 ezer forinttal bekellett hogy száljunk, hogy kijussanak a gyerekeink Franciaországba. Erről ennyit!
2010. márc. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez elég nagy szemétség!... 8-[


Én a helyetekben nem mennék el arra az osztálykirándulásra, menjen az oszt.fő azzal a 40%-al kirándulni!


Az osztálypénzt meg nem költheti el AKÁRMIRE!!!

Ha adakozásról van szó, akkor arra mindenki vigyen be pénzt külön, aki akar adakozni, mert ezt nem teheti kötelezővé. (Nem kötelezhet egy szegény családot arra, hogy többezer Ft-tal támogasson pl. egy kutyamenhelyet vagy a haiti károsultjait, amikor azoknak minden fillér számít!)


Már bocsánat, de miért kellene a tanároknak karácsonyra ajándékot venni?! 8-o

Évvégén, tanévzárón szoktak ilyet csinálni, de az sem lehet KÖTELEZŐ! (Ha akarok, majd én viszek a kedvenc tanáromnak 1 csokor virágot!)


Elég furcsa az osztályfőnökötök...


Képzeld, az én gyerekem osztályfőnöknője meg azt csinálja (középiskola), hogy évek óta bankszámlán gyűjtjük a pénzt a szalagavató és a ballagás költségeire... A bankszámlába mindenki belenézhet, így fedeztem fel azt, hogy az osztályfőnöknő (akinek szabad hozzáférése van a bankszámlához) általában a hónapok végén simán a gyerekeink számlájára vásárol be a lakhelyén levő bevásárlóközpontban!!!

A havi számlakivonatokat megnézve azt látom, hogy hónap végén 20-25-30 ezer Ft-ért vásárol vagy ennyit vesz le ATM-nél bankkártyával és ezt a következő hónapban vagy azután visszarakosgatja...

Nem lenne pofám ezt tenni a gyerekek pénzével!!! :-[


Nekem ez az egész "osztálypénz" kezdetektől bűzlik : az lenne a tiszta, ha van egy kirándulás vagy ajándékozás, vagy bármi, mindenki akkor vigye be azt az X-összeget.

Annál is inkább, mert nem mindig mindenki megy el egy kirándulásra, elég igazságtalan azzal fizettetni, aki éppen beteg vagy más miatt nem tud menni. Őtőle miért vonják le a kirándulás költségét?!


Vagy pl.: az osztálypénzből fizetik azoknak a közlekedési jegyét, aki nem vitt magával mondjuk jegyeket/bérletet a múzeumlátogatásra... Ez is igazságtalanság! (Azzal fizettetik, aki volt olyan hülye, hogy jegyet vitt magával?)


Szóval, én úgy döntöttem, hogy nem fizetek semmiféle osztálypénzt, ha valamelyik programra megy a gyerekem, akkor ANNYIT bevisz és nem többet, ami őrá vonatkozik!

2010. márc. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Látom máshol is vannak ilyen gondok:S Az meg hog bevásárol az osztálypénzből az osztályfönök az felháborító.Egyébként addig piszkál mindenkit míg be nem hozzák.Azt mondja mindig hogy az a 150ft nem sok néha,csak ő nem foglalkozik avval hog minden héten 150ft vagy 1300 a ballagóknak(ezzel semmi gondom mert majd egyszer nekünk is lesz)vagy akármi és a sok kicsi összeadódik sajnos.Én nem terveztem osztálykirándulásra menni amúgy sem mert ugyis arról szólna hogy mindenki jól be van piálva a másik ,hogy nem lenne rá 25ezrem.Az érdekes még az hogy 2napra akarja vinni az osztályt(azaz azt a részét aki mehet)és a 25ezer csak az odajutást és a szállást tartalmazná.Hát nem azért de szerintem 25ezerből nem két napra lehet megszállni valahol és odautazni főleg nem per fő és ha csapatban mennek tuti van kedvezmény is.Érdekesek ezek a tanárok.azt hiszik mindenki gazdag vagy nem tudom:(
2010. márc. 11. 03:03
 4/6 anonim ***** válasza:
A szüleid tudnak erről az akcióról? Mert ha az én fiam osztályában lenne ilyen, akkor személyesen mennék be a tanárhoz, és kérdezném meg, hogy ha nem szólt róla mindenkinek, akkor milyen jogon várja el, hogy tudjanak róla a gyerekek. És pláne a szülők, hiszen igazából ők fizetnek. Milyen már az, hogy az osztály egy része fizetett 5000-et ezért az utazásért, akiknek meg nem szólt a tanár, azoktól bekérne 25-öt? Esetleg ha sokat akadékoskodik, a szülők valami felettesének (igazgató) is szólhatnának, hiszen nem látja el megfelelően az osztyálfőnöki teendőit.
2010. márc. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb gond hogy ő az igazgatóhelyettes és az igazgató nem tenne semmit.Egyébként már szóltunk neki ,hogy ez így nem oké mert mivel nem tudtunk róla ezért hogy fizettük volna be.Azt mondta őt nem érdekli valaki biztos szólt róla nekünk hogy mi ez meg hogy van.Aki mondott is valamit az is kb annyit hogy valamire be LEHET fizetni 5ezret mert ha nyernek kapnak üdülésicsekket de arról szó sem volt hogy csak az mehet kirándulni.De ez van nem tudunk vele mit csinálni.Viszont nem értem miért várja el mindenkitől mert azt hiszem nem irtam még de van az osztályban több ember aki nem teheti meg hogy 5ezret is akár behozzon hanem azért lenne nekik is jó az osztálypénzből mert azt egész évben szedik (de minek).Örülök hogy nem csak én vagyok ezen felháborodva.
2010. márc. 11. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Legyen kis összetartás az osztályodban! Álljatok a sarkatokra, követeljétek a tanártól a tételes elszámolást az eddigi osztályszámla forgalmáról.


A kirándulást meg fújja le az osztály, kérjétek vissza az üdülési csekket és szervezzetek magatoknak egy kirándulást. Meghívhatjátok a tanárt (már csak udvariasságból), de hívhattok akár olyan tanárt is, akit jobban kedveltek.


Egy szava nem lehet. Ti korrekten jártatok el, ő meg jobb lesz, ha befogj a száját, nehogy meglegyezzétek a sztorit...

2010. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!