Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen két óra között...

Egyetemen két óra között mennyi szünetem lesz?

Figyelt kérdés

Elsőéves hallgató leszek egy egyetemen, és már (nagy nehezen) elkészítettem az órarendemet.


És például kedden reggel 10-től este 6-ig óráim vannak folyamatosan.


A kérdésem az lenne hogy az órák között mennyi időm lesz nemcsak enni hanem átmenni a másik terembe?


(Elte IK)



2015. aug. 28. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

15 vagy 30 perc annak függvényében, hogy egybe tartják-e az órát.


Meg néha előfordul, hogy túlhúzzák, és akkor lehet, hogy csak 5 perced marad átérni, de ez alapból ritka. (Orosz tanár úr csinált olyat, hogy a 2×45 perc helyett egybe 140 percet tartott, de ő nem ELTE, és nem is IK, szóval nem hiszem, hogy ilyen lesz.)

2015. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában 1,5 órásak az órák, nálunk úgy is van nagy részük meghirdetve, hogy legyen fél órád 2 óra között. Ezalatt van időd átmenni a másik épületbe, tarthatsz szünetet és hasonlók. ELTE BTK
2015. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2015. aug. 29. 00:01
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Alapesetben 2 órás blokkból 1,5 óra egy kurzus, 3 órás blokkból 3x45 perc, általában 1 szünettel, ez tanárfüggő mekkora (5-15 perc).


Viszont az óraidat nem neked kellett volna felvenned, mentorórát figyelembe vetted? Akár számíthatsz rá, hogy a TO ledob, és teljesen új órarended lesz.

2015. aug. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

tudom hogy nem nekem kellett felvennem az óráimat, alapból fel voltak véve


Az órarend elkészítését úgy értettem ,hogy egyesével meg kellett néznem minden órát hogy mi mikor lesz, mert a neptun órarendje egy olyan dolog hogy...

2015. aug. 29. 12:03
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

# 5/5 Időpont ma 12:03


Áhá, így már más :-)


A neptun órarendje olyan, hogy nem létezik. Gyakorlatilag mindig a ttkto tanrendje az irányadó. :-)

Igen, kicsit kényelmetlen megoldás, de cserébe legalább szar a tanulmányi rendszerünk :-D


Általában első órákon megbeszélitek, hogy mikor kezdetek, legyen-e szünet, ha igen mekkora, ezért első órára illik órarendi kezdéskor megérkezni (azaz egészre).


Az általános órarend:

A 8:00-kor kezdődő blokk _általában_ 8:30, ritkábban 8:15, és szinte soha 8:00. 5 év alatt egyetlen órám volt ami 8:00-kor kezdődött. :-)

A többi 2 órás blokk általában n:15-től tart következő óra n+1:45-ig.

A 3 órás blokk általában n:15-től n+2:30-n+2:45ig tart, attól függően mekkora szünetet ad a tanár. De van aki egybe leviszi a 3x45öt, van aki ~45 percenként szünetezik.

Kivéve az utolsót, a 16:00-ást legtöbbször elkezdik 16:00-kor. Ez néhány év tapasztalata. Nem mondom, hogy irányadó és magold be ezt, mert lehetnek eltérések, de ez volt az eddigi tapasztalatom.

2015. aug. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem, én meg azon aggódtam hogy 8 órán keresztül egyfolytában hallgatnom kell az előadásokat kaja/ital nélkül :D
2015. aug. 29. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!