Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy tanárnak/igazgatónak...

Egy tanárnak/igazgatónak meddig van joga elvenni az én személyes dolgaim?

Figyelt kérdés

2015. máj. 8. 14:25
1 2
 1/12 megadeth18 ***** válasza:
100%
Semeddig. Semmilyen joga nincs hozzá. Viszont neked meg nincs jogod telefonozni órán, levelezni, és semmi mást csinálni, ami nem az órához kapcsolódik. Szóval vagy mindketten megszegitek a szabályt, vagy egyikőtök sem. Így működik.
2015. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Ja, jogaid csak neked vannak?

Mert biztosan nem az a hobbija, hogy ok nélkül elveszi a személyes dolgaid.

2015. máj. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Az első napon minden bizonnyal kaptál egy példányt az iskola házirendjéből. Abban leírták neked, mit nem vihetsz órára. Ha mégis beviszed, elveszik, mert kötelességeid is vannak a jogaid mellett. Nem is oly' régen, még másfél-két évtizeddel ezelőtt is csak a tanév végén kapta vissza a diák azt, amit nem kellett volna bevinnie magával az órára. Szerencséd van, a baromira önérzetes korosztályod ezt már nem hagyja, kikövetelitek magatoknak, hogy a magántuladon szentségének nevében hamarabb visszakapjátok a vackaitokat... hogy pontosan mikor, azt is megtalálod a házirendben.
2015. máj. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 jazmine252 válasza:
61%

Ha elszőr veszi el akkor óra végén

ha másodszor akkor az óráid végén vagy akkor ha haza mész

ha harmadjára akkor év végén vagy csak a szülőnek adják vissza

2015. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Joe.38 ***** válasza:
67%
Kinek van joga mihez? Kötelesség is létezik. Házi rend is van. Álltalánosba járni kötelező. Rendet betartani szintén. Más iskolába ami már nem álltalános oda meg járni se kötelező. Azaz ha megszeged és okoskodsz és csak jogaidat ismered akkorki is baszhatnak. Na majd a munkanélküliként netán munkahelyeden gyakorolhatod jogaid. Mehetsz segélyért ha kapsz. Ha nem kapsz akkor éhen is halhatsz jogaiddal lakj jól. Ha meg szüleid munkájáböl élsz feléjük is vannak kötelességeid.
2015. máj. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem az iskolának ,az életnek tanulsz.Nálam dolgozol,és nem tartod be a szabályokat ,úgy kirúglak ,hogy Londonig repülsz. Sorry !
2015. máj. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Sztem ha el is veszi - vhogyan meg kell büntetni a rendbontót - óra végén vissza kellene adnia. Ha nem adja, sztem simán lopás. Volt nálunk is ilyen tanár, nekem a leckefüzetemet vette el, mert mertem írni pár sort bele, miközben egy srác kin állt felelni, és 5 percig kötőszót mondott ki... és ofőm közbenjárására tudtam csak visszaszerezni, mert egész évre magánál akarta tartani. Ugyanez a tanár elvette öcsémtől is az én mp3-amat, na azt tényleg csak év végén kaptuk vissza. Jól elvertem mondjuk öcsémet azért, mert az én mp3-amat órán hallgatta, és utána sunnyogott, és meg sem próbálta visszaszerezni, és elmondani, hogy az nem az övé volt. Mondjuk ez a tanár amúgy pont egészen normális volt, ez volt a dilije csak.
2015. máj. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ok nélkül nem veszi el.
2015. máj. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

attól függően, mi az és mennyire súlyos kihágást követtél el, az óra végétől egészen addig, míg a szülőkkel nem tud találkozni.

pl szerintem egy mobilt simán vissza kell adnia az óra vagy a nap végén. esetleg átadja az igazgatónak/osztályfőnöknek és egy lebaszással/beírással együtt kapod vissza. mert ugye arra szükséged lehet, hogy pl felvegyenek a városban a szüleid suli után.

de egy olyan tárgynak, aminek egyáltalán nem lenne szabad nálad lennie, azon se csodálkozz, ha a szüleid kapják vissza vagy még ők sem. pl egy doboz cigit nem fog őrizgetni egyik tanár sem, hogy majd odaadja a szüleidnek bizonyítékul, mert ők is láttak már olyat. de egy rugós kés, bicska, hasonlók simán származhatnak otthonról és fel lehet őket ismerni, esetleg értékesek, ezeket a szüleid kapják majd meg.

2015. máj. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Joe.38 te mit pattogsz itt mint aki olyan okos. Ember pofázol, hogy így iskola meg úgy kötelező holott írni se tanultál meg rendesen. Eleve mért támadod be a kérdezőt mint egy utolsó szemetet. Az hogy feltett egy kérdést nem azt jelenti hogy egy nyikhaj huligán.
2015. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!