Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan aki otthon, egyedül...

Van olyan aki otthon, egyedül készül (t) fel az emelt történelem érettségire?

Figyelt kérdés

Tudnátok tippet adni? Hogyan készülhetnék fel egyedül?

Régen a suliban könnyű volt. Jártam előkészítőre is. De ennek már 3 éve, és nem emlékszem semmire.


2015. aug. 30. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Interneten sok anyag van. Plusz végigtanulhatod a középiskolás tankönyveket, forráselemzéssel stb. Ismerősöm így készült fel munka mellett és már az egyetemen van.
2015. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bár én ugyanígy vagyok, mint te - csak épp az irodalommal -, de én azt tudom neked ajánlani, hogy a Száray tankönyveket olvasd el, mert azok forrásközpontúak


erre a sorozatra gondolok: [link]


tele vannak gyönyörű forrásokkal, amelyek segítenek elsajátítani az anyagot


a másik fajta - is Száray, de a régebbi verzió - [link] ez pedig azért jó, mert bár nem forrásközpontú, nagyon szépen leír mindent, ami az emelt érettségihez kellhet, részletesen ki vannak dolgozva a témák, az évszámok ki vannak emelve, akárcsak a fontosabb fogalmak, események


végső soron pedig az atlasz hátuljában lévő kronológia jegyzéket ajánlom, mert ott tudsz böngészni a fontosabb évszámok és események között


sok sikert kívánok! ne add fel!

2015. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy titeket nem idegesítenek a rossz témakörök? Mármint pl töriből 12 témakörből 10 a kereszténység köré épül + európa... Éppen az lenne a lényege a törinek, hogy szélesebb spektrumú tudásunkról adjunk tanúbizonyságot.

De sehol egy kis keleti vallástörténet, és kis India, Afrika.. Ausztráliáról már nem is álmodok..


Csak azért, hogy érdekesebb legyen a tárgy, hogy élvezzem a tanulást beleraktam + témakört :D Szánalmas. Pontosan ezért nem tettem le akkor, amikor időszerű lett volna.


köszi a válaszokat. ezek a könyvek vannak meg. Ezekből dolgoztam ki az eddigieket. Csak féltem, hogy talán kevés lesz. Bár a suliban is ebből dolgoztunk.

2015. szept. 1. 07:24
 4/4 anonim ***** válasza:

valóban furcsa, hogy csak bizonyos témakörök vannak benne


hamarosan (december eleje) kijönnek az emelt szintű szóbeli érettségire tanulandó tételek úgyhogy lesz mit tanulni bőven o.o

2015. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!