Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom, mi akarok lenni....

Nem tudom, mi akarok lenni. Ti hogyan jöttetek rá, mi az, amiben igazán örömötöket lelitek?

Figyelt kérdés

Van egy okj-m, 2 felső nyelvvizsgám, és nemsokára van egy diplomám is (BA).

Emellett van közel 10 év gyakorlatom egy harmadik területen, mert tanulás mellett végig dolgoztam is.

De egyiket sem szeretem a háromból. Csak ezek adódtak és jó a fizetés velük. Ennyi motivált.

Hogyan jöhetnék rá, mi az, amit szívvel-lélekkel csinálhatok?

Ezekből megélek, simán, a családunkat sem teszem kockára.

De nem akarok öregségemig olyat csinálni, amit nem szeretek. Még csak 30 vagyok, előttem van durván még egyszer ennyi, ha nem több.

Szeretnék úgy felkelni reggel, hogy van kedvem a munkámhoz.

Idő, pénz, lehetőség van, csak tudnom kéne, merre induljak.

Aki hasonlóan bizonytalan volt, hogyan döntött?


2015. aug. 30. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sokat beszélgettem erről olyannal, akiben megbízom, és tudom, hogy jól ismer és szeret is engem. Még csak most körvonalazódik, hogy mit szeretnék, de van állásom és ezt egy átmenetnek tartom, míg arra a helyre kerülök, amit szívből szeretek.
2015. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem szeretnéd azt a területet, amiből diplomázol? A munka nem feltétlenül olyan mint a suli volt.
2015. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tudom, miről szól, és egy év gyakorlat is van mellette.

Hasznos, van benne karrier lehetőség, csak épp teljesen semleges (amúgy az okj-m folytatása valahol, csak magasabb szinten). Nincs vele semmi gond amúgy. Találok vele munkát és annyi.


Csak épp amikor arra gondolok, hogy mi az, amit szívesen csinálnék, nem érzek lendületet, szenvedélyt a terület iránt. Van, jó, ennyi. De nem hiszem, hogy ne lehetne többet, másképp megélni. Nem tudom, hogy mondjam, de én még reménykedem, hogy van olyan, ami miatt lelkes az ember, amin szabadidejében is szívesen gondolkodik, vagy szívesen olvas pluszt róla, nem csak mert elvárás. Na, ilyet még nem találtam. Teljesen hidegen hagy. Csinálom, mert kell, ha megvan a kettes egy tárgyból, ámen, és ennyi. Nulla kíváncsiság, érdeklődés, semmi.


Első, te milyen terület felé kacsingatsz?

2015. aug. 30. 21:39
 4/4 anonim válasza:
Mi a hobbid mi érdekel? Ahjoz hasonló szakmát keress
2017. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!